Mavi ve Beyaz Aşkına!

Mavi ve beyazın bitmek bilmeyen aşkı, sakinlik, dinginlik, huzur gibi duyguları yaşam alanlarına yansıtıyor. Sürdürülebilir bakış açısıyla tamamen geri dönüştürülmüş denim parçalarıyla tasarlanan Casa di Denim’in denim renklerine adanan yeni koleksiyonu, bu özel kumaşın sportif şıklığını yaşam alanlarıyla buluşturacak.

Tüm tasarımlarını geri dönüştürülmüş parçalarla gerçekleştiren Casa Di Denim, yeni koleksiyonunu denim renklerine adamış. Herkese iyi hissettiren mavi ve tonları, beyazla aşk yaşarken görüntü olarak sakinliği ifade etmesi, dinlendirici etkiye sahip olması ve huzur hissettirmesi sebebiyle tercih sebebi oluyor.

2017 yılında Sinem Akay tarafından kurulan Casa Di Denim; Akay’ın İtalya’da okuduğu dönemde almış olduğu eğitim ve yaratıcılığının da etkisiyle, Türkiye’de denim kumaştan üretilen ev aksesuarlarında çeşitliliğin olmadığını fark edip markayı kurmasına sebep olmuş. Denim kumaştan Amerikan servisler, mutfak önlükleri, peçeteler, şarap kılıfları, yastıklar, bardak altlıkları gibi daha birçok aksesuar tasarlayan Casa Di Denim, yeni koleksiyonlarıyla mekânların havasını değiştirmeyi amaçlıyor. Sürdürülebilirlik ilkesiyle tamamen geri dönüştürülmüş parçalarla hayat bulan tüm koleksiyon, denim kumaş üreten aile şirketinin atıla çıkan kumaşları kullanılarak yaratılıyor. Kumaşların boyanma sürecinde ise mineral bazlı boyalar tercih ediliyor.

Geri Dönüşümü ve Sürdürülebilirliği Destekliyoruz

Geri dönüşümü ve sürdürülebilirliği destekleyen Casa Di Denim’in her bir koleksiyonunun kendine ait bir konsepti ve içeriği bulunuyor. Artan orman yangınlarına kayıtsız kalmak istemeyen Casa Di Denim ile yolu birleşen her kullanıcı adına TEMA Vakfı’na fidan bağışı gerçekleşiyor. Ürünlerimizin üretiminde doğaya saygı ve koruma, atık suyun tekrar doğaya zarar vermeyecek şekilde dönüştürülmesi ve uygulanan boyama çalışmalarında da kimyasalları en aza indirgemeye çalışarak üretimimizde ekstra hassasiyet göstermekteyiz.