Heykelsi Objelerle Contemporary Koleksiyonu

Seramik sanatçısı Sevin Sevil’in markası Mudinluv Ceramics, heykel tarzındaki yeni koleksiyonunu “Interior Art Collection” olarak tanımlıyor. Her biri büyük ebatlı, tamamen elde şekillendirilerek,çeşitli ithal stoneware çamurlardan tasarlanan Contemporary ismini taşıyan koleksiyon, yüzeyleri sırsız veya mat dokulu olarak sırlanarak yüksek derece pişirim yapılarak hayat bulmuş.

Seramikle çalışmanın tıpkı bir meditasyon ve bir öğreti olduğunu düşünen Mudinluv Ceramics markasının kurucusu Sevin Sevil’in seramikle tanışması 8 yıl önce gerçekleşmiş. Sanatçı kökenli bir aileden gelen seramik sanatçısı, son 5,5 yıldır hobisini bir işe dönüştürerek Mudinluv Ceramics markasını yaratmış.

Kendine özgü ve hikayesi olan seriler yaratmayı seven, yaptığı eserlerin biricik olmasına özen gösteren Sevin Sevil’in yeni koleksiyonu Contemporary’de yer alan her bir parça eşsiz ve tek. Eserlere ön sipariş ile sahip olabiliyorsunuz. Büyük ebatlı stoneware çamurla yüksek derecede pişirilerek tasarlanan eserler, mat, dokulu sırlarla veya sırsız olarak üretiliyor.
Gıdayla temasa da uygun olan kurşun vb. kimyasalların bulunmadığı sır içeriğiyle isterseniz bu özel koleksiyonu sofranıza dekoratif bir unsur olarak dahil edebilir, a da minimal bir dekorasyonda eser / heykel olarak sergileyebilirsiniz.

Koleksiyonun hikayesini seramik sanatçısı şöyle anlatıyor: “Tanıdığın her insanı, deneyimlediğin her duyguyu açıklamaya çabaladın. Bu sayede onlarla bağ kurdun veya kuramadın. Her bir çaba bir halka zincirinde. Ruh gözünü açtığın an başladın zincirlerini ilmek ilmek örmeye. Çabaladığın kadar halkaların var. Menzilin de şeklin de halkaların kadar. Çabalamasan mı bu kadar açıklamak için, sadece kabul edip, sevsen mi?”