Matcha Latte Makeup Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Adını sıkça duyduğumuz Latte Makeup trendi, eğlenceli bir versiyonu olan Matcha Latte ile popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Dilerseniz daha fazla beklemeden yepyeni ve eğlenceli Matcha Latte’yi birlikte inceleyelim.

kapak görseli: @simoneashley

Matcha Latte Makeup Hakkında Bilmeniz Gerekenler / @simoneashley

Matcha Latte güzellik dünyasının en yeni güncellemesi olarak karşımıza çıkıyor. Trend, göz kapaklarında kullanılan kremsi yeşil tonlarının ve buna uyumlu olarak tercih edilen yanak ve dudak renklendiricilerinin bir araya getirilmesiyle oluşturuluyor.

Matcha Latte Makyajı Nasıl Yapılır?

Bir makyaj sanatçısına ihtiyaç duymadan da evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu trend, doğal makyaj temelli olmasıyla dikkat çekiyor.

  • İlk olarak bu makyajda fondöten kullanmak yerine yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan yere kapatıcı uygulayarak yüzünüzün doğallığını koruyun.
  • Far paletinizde bulunan kremsi yeşil tonlarını ve boyutlandırmaları istediğiniz şekilde göz kapağınıza uygulayarak makyajın büyük kısmını halledin.
  • Sonrasında ise geriye yalnızca uygun bir allık seçmek ve dudaklarınızı renklendirmek kalıyor.

Gözleri çevreleyen yeşilin pastel ve orta tonlarına odaklanan trend, daha cesur ve alışılmışın dışında hissedenler için bundan çok daha fazlasını içerebiliyor. Matcha Latte trendine yeşil dudaklarla bir dokunuş katmak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey, gözlerinizi biraz daha kişiselleştirerek yeşil tonlarından uzaklaştırmak olmalı.