“LV BY THE POOL” 2024 KOLEKSİYONU

Yaz yaklaşırken Louis Vuitton bir kez daha egzotik seyahate duyulan özlemi günlük yaşam tarzına uyarlayan “LV By the Pool” havuz koleksiyonunu sunuyor. Tropik bir rüyayı andıran bu koleksiyonda, yaz mevsiminin uzaklaşma hissini kutlayan ve gezginlik ruhuna saygı duruşunda bulunan göz alıcı ve çarpıcı parçalar adeta yaz severleri ilham dolu bir yolculuğa davet ediyor. Hazır giyim, çanta, ayakkabı, tekstil, aksesuar ve daha fazlasını kapsayan koleksiyon, doğal malzemeler ve canlı renklerle zenginleştirilerek Louis Vuitton’a özgü temaların büyüleyici bir şekilde yeniden keşfedilmesini sağlıyor.

 Jared Zagha

“LV By the Pool” koleksiyonu, sahil kenarından küçük kasaba gezintilerine kadar her türlü yaz konseptine uygun rahat ama şık tatil görünümleri sunuyor. Sezonun temel baskıları arasında detaylı bir çini motifi olarak yeniden tasarlanan monogram deseni, sofistike ve eğlencelinin eşsiz bir uyumu olarak gelen yeşil botanik grafikler ve hasır bir “trompe l’oeil” yer alıyor. Rahat gömlekler, şık silüetlerde pantolon ve eteklerle zahmetsizce birleşen çarpıcı parçalar haline geliyor. Koleksiyondaki parçalarda mercan, pembe ve Karayip mavisi, zarif beyaz ve doğal tonları dengeliyor. Bol ve vücuda oturan formların etkileşimi, sıcak günlerden uzun gecelere uzanan kendinden emin bir stili vurguluyor.

Özgür ruhlu karakterleri ve Maison’un yüksek zanaatkarlığının eseri olan “LV By the Pool” çantaları, sanatsal ve dokunsal görünümleriyle öne çıkıyor. Monogram deseni, LetGo çantanın üzerinde benzersiz bir şekilde işlenmiş pamuklu denimin yanı sıra OnTheGo, Coussin ve Neverfull gibi önemli çantalarda göz alıcı mavi veya turuncu renkte kiremitli suluboya efekti olarak kendini gösteriyor. Doğal, elle işlenmiş rafyadan üretilen ve deri detaylarla vurgulanan Nano Speedy ve Noé bucket çantaları, Maison’un eşsiz yüksek zanaatkarlık tekniklerine yazlık bir yorum getiriyor. Ayrıca, 1892 tarihli Malle Pique Nique modeline adeta saygı duruşunda bulunan karmaşık Fransız sepetçilik ve örgü tekniklerini içeren hasır ve rattan Capucines stilleri de Maison’un bu seneki havuz koleksiyonunda sunuluyor. Tropikal tema, Capucines, Capushell ve Twist modellerinin iki yeni ve büyüleyici “Pearly” versiyonuyla yeniden keşfediliyor. Bu yepyeni ve çarpıcı versiyonlarda Maison’un ikonik modelleri el işlemeli tüp boncuklardan oluşan ve adeta bir inciyi andıran dalgalı yüzey ve degrade görünüm verilen fırçalanmış dana derisi ile geliyor.

Ethan James Green

Fashion Jewelry, bu koleksiyonda, rengarenk cam incilerle süslenmiş özel bir seri olan ve ilk defa sunulan “My LV Pearl” ü içeriyor. Kolyelerde yer alan turkuazın canlılığı koleksiyona tazelik getiriyor ve adeta okyanus dalgalarının güzelliğini çağrıştırıyor. Parlak beyaz cam incilerle süslenmiş diğer mücevherler ise zamansız güzelliği yansıtıyor. Öte yandan, küpe, bilezik ve yüzüklerden oluşan yeni “Nanogram Enamel” serisi, fuşya veya turkuaz set içerisinde incelikle işlenmiş monogram deseni ile benzersiz bir ifade kazanıyor. LV Push bileziğin ön kısmında yer alan monogram çiçeği mavi elmas içeren değerli taşlarla kaplanıyor ve aynı renkteki bir kayışla tamamlanıyor. Bu ikonik bilezik daha çarpıcı bir görünüm için koleksiyonda yer alan diğer bileziklerle beraber kombinlenebiliyor.

Yazın vazgeçilmez aksesuarı olan şapkalar “LV By the Pool” un 2024 koleksiyonunda geniş bir stil yelpazesinde sunuluyor. Monogram desenli denim, monogram desen baskılı ipek eşarpla süslenmiş dokuma palmiye şapka ile genç ve her kombine uygun LV Tiles tığ işi şapka birçok model Maison’un havuz koleksiyonunda yer alıyor. Pretty LV kemeri, bir tarafında mavi veya gül rengi diğer tarafında ise klasik renkteki monogram deseni ile yazlık ama pratik bir görünüm kazanıyor. Hazır giyimi tamamlamak için çeşitli şekillerde giyilen LV Tiles cömertçe boyutlandırılmış şal ve kare formda ipek eşarp, LV Tiles motifiyle bir mozaik gibi çerçevelenmiş bir görünüm sunuyor.

“LV By the Pool”, bir önceki koleksiyona göre daha kapsamlı bir yaz teması sunan bu edisyonunda sofra takımları ve bir dizi ilham verici hediyelik eşya ile tamamlanıyor. Çiçekler, mercanlar ve denizyıldızlarıyla dolu tropik bir cenneti çağrıştıran bu çarpıcı tabaklar, ince beyaz Limoges porselenden üretiliyor ve özgün bir yaz sofrasının vazgeçilmez parçaları oluyorlar.

Ethan James Green

Monogram Tiles sörf tahtası ise bu eşsiz yaz koleksiyonunun en imza parçası oluyor. Merkezi ahşap bir omurga ve reçine ile yapılandırılmış fiberglastan üretilen sörf tahtası, koleksiyonun deseni ile kaplanmasının yanı sıra alt kısmında yer alan ve Maison’un yeni tekne temasını yansıtan “LV” harfleriyle tamamlanıyor. Dinamik mercan rengiyle seyahat kavramını karadan denize taşıyor.

Bir seyahat daveti olan “LV By the Pool”, sonsuz bir yaz özlemini çarpıcı formlarda sunan bir koleksiyon olma özelliği taşıyor.