Louis Vuitton Kadın Sonbahar/Kış 2024 Koleksiyonu

Louis Vuitton ile on yıllık bir macerayı geçmişte bırakan Nicolas Ghesquière, yolculuğunu, hayal gücünü rehber alarak, retrospektif bir perspektiften değerlendiriyor.

Louis Vuitton Kadın Sonbahar/Kış 2024 Koleksiyonu

Bu iç gözlem araştırmasında anılar, duyguların, yansımaların ve referansların bir katmanlaşması olarak yeniden ortaya çıkıyor. Sonbahar-Kış 2024-2025 Kadın Koleksiyonu, mevsimselliği içinde barındırırken aynı zamanda modanın son on yılına da tanıklık eden özel bir koleksiyon olarak sunuluyor. Bu yaratıcı yolculukta her şey, meraklı bir gezginin temel pusulası olan kendi Kutup Yıldızı’nı takip ederek doğru rotayı çizmesi etrafında şekilleniyor. Bu Kutup Yıldızı doğru yönü gösterirken ve yolu aydınlatırken aynı zamanda stil anlamında da bir pusula olma görevi görüyor.

Burada, tasarımcı farklı ufukları keşfetmek için kendi metinlerarasılığından yararlanırken, adeta on yıl boyunca derlenen bu geniş kelime dağarcığının ahenkini de sürdürüyor. Koleksiyonda, daha önce kurulan yakın bağların, ilgi görmüş görünümlerin isabetli izlerinin ve bir jeste, bir kesime ya da bir nakışa duyulan sevginin izleri görülüyor. Nicolas Ghesquière’in sunduğu bu son koleksiyonda hayal gücü bütün katmanları özümseniyor ve tanıdık dokular yeniden yorumlanıyor. Her yarın yeni bir gündür…

Sonbahar-Kış 2024-2025 koleksiyonu, Louis Vuitton defileleri için imza haline gelmiş bir mekan olan ve Nicolas Ghesquière’in tam on yıl önce, 5 Mart 2014’te ilk koleksiyonunu sunduğu Louvre’daki Cour Carrée’de sunuluyor.

Set bir kez daha sanatçı Philippe Parreno ile film prodüksiyon tasarımcısı James Chinlund’ın iş birliği ile tasarlanıyor ve ses tasarımcısı Nicolas Becker, defile için bir ses manzarası hazırlıyor.