Louis Vuitton Cruise 2025 Defilesi – Barselona

Bir şehir: Barselona

Bir yer: Park Güell, Antoni Gaudi tarafından yaratılmış mimari bir ütopya. 1914 yılında tamamlanan park, günümüzde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan halka açık bir bahçe.

Bir mimardan öte olan Antoni Gaudi, bugün bile Barselona şehrinde yarattığı eserleriyle kendini var etmeye devam ediyor ve adeta başlı başına bir ülke olma niteliği taşıyor. Sürekli değişim içinde olan ve gelişen miras fikri Louis Vuitton’un marka DNA’sı ile bir bütünlük sağlıyor. Bu eşsiz mimari organizma içinde sahnelenen Cruise 2025 koleksiyonu, İspanya’nın gelişen kültürüyle eşsiz bir uyum oluşturuyor. Maison’un titiz ruhu, sanki bu büyüleyici saflığa bir saygı duruşu gibi, ülkenin tutkulu karakterini kucaklıyor. Renklerin coşkusu, geleneğe bağlılık sanatsal bir ifadeye dönüşüyor ve bu yeni ifadede karanlık ve aydınlık asla birbirleriyle çelişkili görünmüyor. Louis Vuitton Cruise 2025 defilesi Maison’un seyahat sanatı anlayışından yola çıktığı bir keşif yolculuğu sunuyor.

Dekor tasarımcısı James Chinlund’un eseri olan sahne ambiyansı, Parc Güell’in hatlarını takip eden ve adeta mekanı çevreleyen koltuklarla bütünleşiyor. Defilenin müziği ise harika bir ikiz soundtrack olan Gary Numan’dan “Music for Chameleons” ve Malcolm McLaren’dan “Madame Butterfly”.