Londra Merkezli Moda Markası Femponıq’ten Los Angeles’a Seyahat Eden İlkbahar/Yaz 2022 Koleksiyonu

Bahar mevsimi sona yaklaşırken yaz ayları da kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladı. Yaklaşık iki yıllık zorlu bir pandemi dönemini geride bırakırken yeniden doğuş ve yenilik çağına geçmeye hazırız. Los Angeles’ın parlak renkleri ve canlı ortamından ilham alarak tasarlanan Femponiq İlkbahar-Yaz 2022 kapsül koleksiyonunu kutlamanın tam zamanı!

Sonsuz olasılıklar şehri LA’den ilham alan yepyeni bir koleksiyon!

Santa Monica İskelesi’nde arka planda huzur veren koyu mavi renkteki okyanus ve gökyüzüne karşı uzanan yaz tonlarına hakim tropik elma yeşili ve mor orkide ile birleşen yanık portakal rengi ve altın sarısı, gün batımının huzur veren ruh halinden ilham alan yeni koleksiyon, doğal hisler ve California’nın çalışkan kadınlarının güçlendirici atmosferi arasındaki incelikli dengeyi yansıtıyor. Koleksiyonda Pantone’nin İlkbahar Yaz 2022 rengine de yer veriliyor. Yeni bir sezonun doğallığını kucaklayan bahar ve yaz tonlarındaki koleksiyonun kampanya çekimi dünyaca ünlü pop ve film yıldızlarının şehri Beverly Hills’in sokaklarında gerçekleştirildi.

Güçlü giyinmek önce bedenize uygun olanı seçmek ve vücudunuza yakışan doğru kesimlerin farkında olmak demektir. Koleksiyonda nervürlü dikiş gibi geleneksel el işi terzilik teknikleri kullanılarak net çizgi ve kesimlere odaklanılıyor. Klasik Savile Row’dan ilham alan takım elbise özellikleri ve sofistike elbiselerin modern tarzı birleştirilerek tasarım detayları değiştiriliyor. Rahat ve şık yüksek beller, kruvaze kesimler, asimetrik çizgiler, keskin geniş sivri yakalar ve 80’lerin hacmine sahip vurgulu omuzların yer aldığı koleksiyonda, doğaya saygı temasının altı bir kez daha çizilerek sadece pamuk, keten karışımlı doğal kumaşlar ve stokta kalan krep kumaşlar kullanılıyor.

Mesajı, güvensizlikleri geride bırakarak, işsel gücünüzle uzaklaşmak olan koleksiyon sizi en sıcak yazları eğlence ve neşe ile geçiren yeşil renkteki kaktüsler gibi oyuncu olmaya, doğayı dinlemeye davet ediyor.