LEGO Group, LEGO® Friends ile arkadaşlığın 10 yılını kutluyor

Çocuklara arkadaşlığı öğreten ve bu duygunun 10 yıldır her yeni gelen nesille pekişmesini sağlayan LEGO Friends, 10’uncu yılını #arkadaşlığın10yılı diyerek kutluyor. Sadece arkadaşlık değil; yaratıcılık, merak ve özgüven gelişimi konusunda da çocuklara katkıda bulunan LEGO Friends ile mutlu çocuklar yetişiyor. LEGO Group tarafından gerçekleştirilen İyi Oyna Araştırması’na göre 10 ebeveynden 9’u, oyun oynamanın bir çocuğun mutluluğu için kritik olduğunu söylüyor.

2012’de LEGO dünyasındaki yerini alan ve o zamandan bugüne çocukların yaratıcı meraklarına ve özgüvenlerine katkıda bulunurken, aynı zamanda onları arkadaşlığın tüm yönlerini ve değerlerini keşfedebilecekleri gerçekçi oyun dünyalarında sayısız maceraya götüren LEGO Friends 10 yaşında! LEGO Group, Olivia, Mia, Andrea, Stephanie ve Emma’nın arkadaşlık maceralarına odaklanan LEGO Friends’in 10’u yılına özel sunduğu 7 yeni ürün seti ve özel kutlama seti Arkadaşlık Ağaç Evi (41703) ile tüm LEGO severleri bu kutlamanın bir parçası olmaya davet ediyor.

LEGO’nun Türkiye, İsrail, Yunanistan Pazarlama Direktörü Tuna Canatar konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “LEGO Friends, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en sevilen markalarımızdan biri. LEGO Friends, dünya genelinde binlerce kız çocuğu ve ebeveynin katıldığı, dört yıl süren çok kapsamlı bir araştırma sonucunda hayata geçti. LEGO Group olarak odağımız her zaman, daha fazla çocuğu LEGO dünyasına davet etmeye yardımcı olacak sağlıklı ve uzun vadeli sürdürülebilir bir temel oluşturmak. LEGO Friends ile bu amacımıza başarıyla ulaşmış olmaktan ve LEGO Friends’in bugün 10’uncu yılını kutlamaktan gurur duyuyoruz. Bugüne kadar Friends dünyasının, giderek artan çeşitlilikteki LEGO Friends hedef kitlesine daha fazla fayda sağlamaya devam etmek için çok bilinçli adımlar attık. 2022 ürün yelpazemizde, birçok şaşırtıcı yeni destekleyici karakter de dahil olmak üzere şimdiye kadar sahip olduğumuz en kapsayıcı karakterlere sahibiz.” 

Oyun oynamak çocuklarda yaratıcılığı, merakı ve güven duygusunu %90’ın üzerinde geliştiriyor

LEGO Group’un İyi Oyna Araştırması’na göre oyun oynamak, çocukların gelecek başarısı için oldukça kritik. Öyle ki ebeveynler, oyun oynamanın yüzde 44 oranında çocuklarının gelecek başarılarını ve iyi olma hallerini etkilediğini düşünüyor. Ebeveynler ayrıca, oyun oynamanın yüzde 94 oranında yaratıcılık, yüzde 93 oranında merak ve yine yüzde 93 oranında güven duygusu gibi yetenekleri geliştirdiğini söylüyor. Oyun oynamak mutlu çocuklar ve güçlü aile bağları için de etkili bir güç. 10 ebeveynden 9’u oyun oynamanın bir çocuğun mutluluğu için kritik olduğunu söylerken, yüzde 96’sı da oyun oynamanın daha güçlü aile bağları inşa ettiğini söylüyor. Gelelim çocuklara…. İyi Oyna Araştırması’nın sonuçlarına göre çocukların yüzde 94’ü oyun oynamanın onlara yeni şeyleri öğrettiğini belirtirken, yüzde 88’i ise oyun oynamanın ebeveynlerinin onları daha iyi anlamalarını sağladığını söylüyor.

Friends’in 10’uncu Yılına Özel Yeni Ürün Setleri:

Friends’in 10’uncu yılını kutlayan LEGO Group, sevenlerini şaşırtacak ve sevindirecek özelliklerle dolu özel seti LEGO Friends Arkadaşlık Ağaç Evi de dahil olmak üzere sekiz yeni LEGO Friends seti sunuyor. Harika bir LEGO yapım deneyimi ve rol yapma üzerine kurulu arkadaşlık hikayeleriyle desteklenen set, çocukların arkadaşlık üzerine kurulu birtakım olarak neler başarabileceklerini keşfetmelerine yardımcı oluyor.

2020 yılını  Mayıs-Haziran ayları arasında 18 pazarda 20 dakikalık online kantitatif bir anket üzerinden gerçekleştirilen LEGO Group®  İyi Oyna Araştırması, 1.5-12 yaş aralığında çocuğu olan toplam 18.117 ebeveyn ve 5-12 yaş arası 12.591 çocuğun verdikleri cevaplara dayanmaktadır.