Lancôme Türkiye Lokal Marka Elçisi Hazal Kaya İdolünü Açıkladı

Toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifinden bakışla, sürdürülebilir sosyal ve ekonomik kalkınma için kadının durumu ve gücünü ortaya koymayı amaçlayan Işıldayanlar Konferansı, Zorlu PSM’de gerçekleşti. L’Oréal Grup markalarından Lancôme, hayata geçirdiği Write Her Future projesini dinleyicilerle paylaştı. L’Oréal Luxe Divizyonu Genel Müdürü Ufuk Batur, Lancôme Marka Müdürü Başak Acar ve Lancôme Türkiye marka elçisi Hazal Kaya, “Işıldayanlar & Işıldatanlar” panelinde katılımcılarla bir araya geldi. Panelde konuşma yapan Hazal Kaya, “İlk rol modelim annemdi. Onun dışında da annem, her şeyiyle benim için idol olabilecek bir kadın” dedi.

Dünyanın her yerinde kadınları güçlendirmek adına çalışmalar yapan Lancôme, etkinlikte L’Oréal Luxe Divizyonu Genel Müdürü Ufuk Batur, Lancôme Marka Müdürü Başak Acar ve Lancôme Türkiye lokal marka elçisi Hazal Kaya ile yer aldı.

“Birikim, yetenek, cesaret gibi şeyler benim için öncelikli”

Lancôme’un Türkiye lokal marka yüzü olan Hazal Kaya, panelde Lancôme yolculuğunu katılımcılarla paylaşırken “Öncelikle Lancôme ailesi ile çıktığım bu yolculuktan dolayı çok mutluyum. Bir marka ile iş birliği yaparken fazlasıyla seçici davranan ve felsefeleri olan bir insanım. Lancôme ile görüşüyoruz dendiğinde derin bir nefes alıp, kendi kendime ‘bu olmalı’ dedim. Lancôme’un mutluluk ilkesi, benim için çok kıymetli noktalardan birisi. Çünkü kariyerimin başından beri aslında tırnak içinde ‘güzellik’ dediğimiz zaman pek çok standarda ve kalıba uyan biri değildim. Aksine onun yerini doldurabildiğim birikim, yetenek, cesaret gibi bir sürü başka şey benim için öncelikliydi. Ama en önemlisi insanları mutlu etme, insanların eğlendiği şeyi yapma duygum çok yüksekti ve insanlar da bunu anladılar. Tam olarak mutlulukta Lancôme ile birleştik.” dedi.

Konferans kapsamında “Işıldayanlar & Işıldatanlar” isimli bir panel düzenlendi.Panelin moderatörlüğünü üstlenen L’Oréal Luxe Divizyonu Genel Müdürü Ufuk Batur, felsefesini kadın mutluluğu üzerine kurmuş Lancôme’un hayata geçirdiği, globalden lokale uzanan ilham verici hikayesini katılımcılarla paylaştı. L’Oréal Grup’un en önem verdiği konular arasında eşitlik ilkesi doğrultusunda kadın hakları, kadınların güçlendirilmesi ve toplumda kadın rolünün sınırlarını doğru bir şekilde ele alarak buna destek vermek olduğunu belirten Batur, Lancôme’un Write Her Future projesi ile kadın geleceğini desteklediğinin altını çizdi.

Lancôme’un her zaman kadınların yanında yer aldığını ve dış görünüşlerini güzelleştirmenin yanında marka mottosu ile içlerinde de güçlenmelerini desteklediğini söyleyen Lancôme Marka Müdürü Başak Acar, “Dünyanın her yerindeki tüm kadınlar için, onların tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olma ve kendi kaderlerinin yazarları olmalarını sağlama adına 2017 yılında Write Her Future projesini hayata geçirdik. Globalde şu ana kadar 75 bin kadına ulaşan proje ile markamız, maddi ve manevi desteğin yanı sıra kadınlara okuma yazma öğretme, işlerinin sahibi olmaları için mentorluk ve eğitim bursu sağlama gibi çeşitli konularda destek veriyor” dedi.