Kuyumcu Tezgahında Tasarlanmış, Kusursuz Bir Girişim Hikayesi: Yazgı Sungur Jewelery

“Her şey hayatın içinden ve hayatın bir parçası” mottosuyla yola çıkarak hayallerini tasarıma dönüştüren Yazgı Sungur, tasarımları ile kadınların özgüvenine ve özgürlük arayışlarına destek olup hayallerini gerçekleştirme konusunda onlara ilham veriyor.

Kadir Has Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı mezunu olan Yazgı Sungur’un tasarıma olan yatkınlığı, yepyeni bir yola adım atmasına vesile oldu. Takı tasarımına olan ilgisiyle kuyumcu tezgah eğitimi alarak işin içine giren başarılı girişimci, tasarımlarını kadınlarla buluşturmak için kollarını sıvadı.

Tasarım kadınlar ile buluşuyor

Aldığı Geleneksel Kuyumculuk Sertifikası ile harikalara imza atan Yazgı, kendi adını verdiği Yazgı Sungur Jewelery markası altında gümüş, altın ve değerli doğal taşlar ile kadınların gününü tamamlayacak mücevherler tasarlıyor.

Hayatın inişli çıkışlı duygu durumlarından ilham alıyorum

Doğal taşlarla kadın ruhunun enerjisini özel kılmayı ve kadını kadın yapan hayatın her bir parçasını sahiplendiğini belirten Yazgı Sungur, “Tasarladığım formlar üzerindeki ufak detaylar aslında hayatın içindeki birçok farklı detayı yansıtıyor. Hayal ettiğim ürünleri tasarıma dönüştürürken hayatın inişli çıkışlı duygu durumlarından ilham alıyorum” diyor.

Özgür ve uçsuz bucaksız bir dünyanın kapılarını açmayı arzularken, tasarıma olan merakı ile tüm ürünleri kendi tezgahında yapmaya başlayan başarılı girişimci, hayal ettiği her ürününün kendi elinden çıkmasına özen göstererek minimal ve sade formlarda ürünlerin aynı zamanda gösterişli olmasına önem veriyor.

Parmaklarda büyülü bir tılsım

Sahibine güç ve enerji sağlayan büyülü özelliklere sahip olduğuna inanılan tılsımlı ürünü “Talisman Collection” ile eşsiz bir şıklık vadeden Yazgı, sıradan olmak istemeyenler için ise, hem gündüz hem de gece tercih edilebilecek, küpe ve earcuff olarak kullanıma uygun “Earring Earcuff” ile kusursuz bir zarafetten söz ediyor.