Koton Cumhuriyetimizin 100. Yılını Coşkulu Bir Konserle  Kutladı

Koton Gönüllülerinden Oluşan Cumhuriyet Korosu 100. Yıl kutlama gecesinde sahne alarak Cumhuriyet Marşlarını ve Atatürk’ün Sevdiği Eserleri Seslendirdi.

Koton Cumhuriyetimizin 100. Yılını Coşkulu Bir Konserle  Kutladı

Cumhuriyetin 100. Yılını geniş bir etkinlik programıyla kutlayan Koton, yıl boyunca her ay Cumhuriyetin kilometre taşı olan kentlere ziyaretler gerçekleştirdi. Koton Gönüllüleri, geçtiğimiz günlerde tamamladıkları Anıtkabir ziyaretinin ardından, dün gece Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konser ile Cumhuriyet kutlamalarına büyük bir coşkuyla devam etti. 

Türkiye’nin lider moda markası Koton, 35. Yaşında Cumhuriyetimizin 100. Yılını yıla yayılan geniş bir etkinlik programıyla kutladı. 100.yıl etkinlikleri kapsamında, yıl boyunca her ay Cumhuriyetin kilometre taşı olan bölgelere gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından, Koton Cumhuriyet Korosu’nun, Cumhuriyet Marşlarını ve Atatürk’ün sevdiği eserleri seslendirdiği konser ile 100. Yıl etkinliklerine bir yenisini ekledi.

Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz, Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz ve Koton CEO’su Dr. A. Bülent Sabuncu’nun ev sahipliği yaptığı gece, kıdem ödüllerinin dağıtılması ile başladı. Radyo programcısı Geveze’nin sunuculuğunu üstlendiği gecede Atatürk’ün sevdiği vals ve zeybek dansı gösterisi ardından Koton Cumhuriyet Korosu’nun Atatürk’ün sevdiği eserleri seslendirmesiyle devam etti.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki Koton gönüllülerinden oluşan Koton Cumhuriyet Korosu Nisan ayı boyunca 29 Ekim’e hazırlanandı. Koton çalışanlarından etkinliğe katılan  900 izleyici  10. Yıl marşı, İzmir Marşı ve geceye özel bestelenen Koton Cumhuriyet marşına hep bir ağızdan eşlik etti. Gecenin sürprizi olarak Sivas mağaza Müdürü’nün bestelediği ve seslendirdiği Cumhuriyet adlı rap parçası izleyenleri duygulandırdı. Bu anlamlı ve coşku dolu gece Cumhuriyetin 100. Yılı hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile sona erdi.

Koton’dan tüm yıla yayılan coşkulu kutlama

Yakın zamanda Cumhuriyet Değerlerini Taşıyan Marka”” ödülüne de layık görülen Koton, Cumhuriyetin değerleri ile büyüyen ve Cumhuriyet kazanımları üzerinde yükselen bir marka olarak bu yıla özel geniş bir etkinlik programı hazırladı. Marka, tam bir yıl önce 2022 kasım ayında hazırlıklarına ‘100. Yıl Komitesini’ kurarak başladı. Komite yıla yayılan çok geniş bir program hazırladı. Koton, yapılan hazırlıklar doğrultusunda önce ocak ayında 100. yıl logosunu ve manifestosunu yayınladı. 100. yıl logosu, Koton’un merkez binası önünde yıl boyu sergilendi. Yine ocak ayında bugün sahip olduklarımızın değerini daha iyi kavramak için tüm çalışanlara Cumhuriyet tarihine dair kitaplar hediye edildi. Tüm çalışanlara yıl boyu giyilebilsin diye 100. yıl logolu t-shirtler hediye edildi ve yakalara 100. yıl rozetleri takıldı. 

Sonraki adımda 100. yıl özel ziyaret programı oluşturuldu. Koton çalışanları ve her alandan farklı 500’ün üzerinde cumhuriyet sevdalısı ile ülkemizde hiç yapılmayanı yaparak kurtuluş mücadelesinin mihenk taşı olan topraklar ziyaret edildi.  Selanik’ten Ankara’ya uzanan ziyaretler yapılırken, merkez ofiste cumhuriyet duvarları oluşturuldu. Bu duvarlarda ziyaret noktalarından fotoğraflar paylaşılıyor ve böylece katılamayan çalışanların bu kıymetli gezilere tanıklık etmesini sağlanıyor. “Cumhuriyetten Öğrendik” diyerek cumhuriyetin bizi biz yapan değerlerinin altını çizen ziyaret filmleri, Koton’un tüm iletişim kanallarında yayınlanıyor.  

Elbette moda tarafı da unutulmadı. 100. Yılı unutulmaz kılmak ve Koton’un etki alanıyla paylaşmak amacıyla ‘100. Yıla Özel Cumhuriyet Kırmızısı’ adı verilen bir koleksiyon hazırlandı. 

Cumhuriyet konulu resim, şiir, öykü, makale gibi farklı yetenek alanlarında Koton’luların ürettikleri eserler oluşturuldu. Koton, bu değerli eserlerin arasından sembolik olarak birincileri seçiyor. 

Koton, müşterileriyle etkileşimde olduğu her kanalda da cumhuriyeti konuşmaya büyük özen gösteriyor. Koton Radyo, sene başından bu yana hem bilgi hem kutlama anonslarıyla, şarkı ve marşlarla en güçlü şekilde ‘Yaşasın Cumhuriyet!’ diyor. Cumhuriyet değerlerini ve kazanımlarını hem gençlere hem Koton’lulara en güçlü şekilde hatırlatma hedefiyle yola çıkan Koton; dolu dolu, katılanların hiç unutmayacağı bir 100. yıl programı ile bu yılı öğrenerek, hatırlayarak, onurla ve gururla kutluyor.