KAPATICI SÜRMENİN PÜF NOKTALARI

Sivilce, siyah nokta, leke ve kızarıklık gibi yüzdeki pürüzsüz görünümü bozan ton farklılıklarından, yorgun ve bakımsız gösteren gözaltı morluklarından kurtulmanın yolu kapatıcılar, makyaj için büyük yardımcılarımız. Ancak, alışageldiğimiz sürme tekniklerinin hatalı olmasından kaynaklı katmanlı ya da az etkili bir uygulamaya yol açmaları da mümkün. Bir kapatıcıdan maksimum fayda sağlamanın, onu en doğru şekilde kullanarak küçük değişikliklerle büyük farklar yaratmanın yöntemlerini sizler için araştırdık.

kapatici

Farklı sürüş teknikleri ve ipuçlarıyla, kapatıcı sürmenin en etkili yollarını öğrenmek için listeye göz atın ve günlük makyaj uygulamanıza format atın!

  1. Fondöten kullanıyorsanız, önce onu sürün. Ardından kapatıcı uygulayın.

Fondöteni ilk uyguladığınız takdirde, kullanacağınız kapatıcı miktarını azaltmış olursunuz. Kapatıcıyı önce sürerseniz bu durumda fondöten uygularken sürmüş olduğunuz kapatıcının çoğu boşa gidecek ve silinecektir.

  1. Kapatıcıyı en etkin şekilde sürmenin yolu gözaltınıza ters bir üçgen çizmektir.

Gözaltından yanağın üst kısmına gelecek şekilde ters bir üçgen çizerek hem gözaltı torbalarını örtebilir hem de yüzünüze kalkık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bunu gözaltınıza bir fener tutuyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz. Gözünüzün hemen alt kısmını aydınlattığınızda, odak noktasını yukarıya çekmiş olursunuz.

  1. Kapatıcıyı, göz makyajınız için bir baz olarak kullanabilirsiniz.

Farınızın daha kalıcı olması ve dağılmaması adına, far uygulamasından önce göz kapaklarınıza az miktarda kapatıcı uygulayın.

  1. Bir sivilceyi gizlemek istiyorsanız, sivilcenin üzerinde önce yeşil tonlarında bir kapatıcı kullanın.

Sivilcenin kızarıklığını alacak olan yeşil bazda kapatıcı uyguladıktan sonra tüm yüze cilt tonunuzda bir kapatıcı uygulayın ve pudrayla sabitleyin.

  1. Kapatıcınızı unuttuysanız küçük bir miktarda fondöteni kapatıcı yerine kullanabilirsiniz.

Kapatıcı kullanmak istediğiniz bölgelere sıvı fondöten damlatın ve çözülmesi için birkaç dakika bekleyin. Daha sonra yavaşça dağıtın. Eğer fondötenin kurumasını ve kalınlaşmasını beklemeden uygularsanız, kapatıcınız şeffaf olur ve kolay çıkar.

  1. Gözaltı torbalarınızı kapatmak için şeftali tonlarında bir kapatıcı seçin.

Hassas olan göz altı bölgenize yeterli miktarda kapatıcıyı dikkatli bir şekilde yüzük parmağınızdan yardım alarak sürün. Şeftali tonlarındaki kapatıcınız maviye çalan morlukları ve ton farklılıklarını yok edecektir. Daha sonra cildinize uyumlu bir kapatıcı, fondöten ya da pudra ile makyajınızı tamamlayın.

  1. Şişkin gözlerinizi göz kremi, highlighter ve kapatıcı karışımı kullanın.

Elinizin dış kısmında kremi, highlighterı ve kapatıcıyı karıştırın, gözaltlarınıza ve kaş kemiğinize uygulayın. Bölgeyi aydınlatacak ve şiş görünümü ortadan kaldıracaktır.

  1. Kapatıcı uyguladıktan sonra bir peçeteyle yardımı ile fazlalıkları hafifçe alın.

Bir peçeteyi ikiye ayırarak ince bir katman haline getirin. Sürdüğünüz kapatıcının göz çevrenizdeki çizgilerde birikmemesi ve fazla yağlanmaya yol açmaması için hafifçe yüzünüze dokundurun.