İrem the Glam İle Geçmişe Açılan Büyülü Kapıyı Keşfedin!

Girişimci Meltem Sultan Döner’in antika ve dekorasyon tutkusu, Urla’daki bu evle birlikte bir yaşam stiline dönüşmüş. İrem The Glam’in showroom’u, 600 m2’lik bir bahçe içinde ev tadında, satın almak isteyeceğiniz her şeyi deneyimleyebileceğiniz bir yaşam alanı. İsterseniz evdeki kedi, köpek ve kaplumbağa ile ilgilenebilir, çam ağaçlarının altında kitabınızı okuyabilir, şömine başında keyif yapabilir, hobi alanında zaman geçirebilirsiniz.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olmasına rağmen hayatı boyunca hep mühendislik alanında işler yapan, 25 yılı aşkın bir süre kurumsal hayatın içinde koşturmalı bir süreç yaşayan Meltem Döner, bu süreçte ulusal ve uluslararası büyük endüstriyel projelere yıllarca hizmet vermiş. O nedenle birçok şehirde bulunmuş ve bu şehirlerde özellikle yerel kültür, şehrin tarihi geçmişi hep ilgi alanı olmuş. Her şehirden bir şeyler toplayan girişimci, pandemiyle birlikte evde olmanın huzurunu ve mutluluğunu keşfetmiş. O dönemde kızı İrem’le birlikte hobilerine yönelmişler ve İrem The Glam markasını yaratmaya karar vermişler.

“Antika ve dekorasyon hep sevdiğim bir alandı. Kızım İrem, dekorasyon ve hobilerimize dair bir sayfa açmıştı. 16 Kasım 2021’de antika vintage ürünlerle dekorlar hazırlayıp sayfada paylaşmaya başladım. İşe başlarken başka hayallerim vardı. Sayfanın gelirlerinin bir kısmı ile her ay düzenli olarak sokak hayvanlarına destek olmak, bir kız öğrencinin eğitimine katkıda bulunmak ve şiddet mağduru kadın ve çocukların anısına bir orman oluşturmak.  Bugüne kadar sokak hayvanları ve kız öğrenci için desteklerimiz düzenli devam etti ve edecek. Öte yandan Nefes Ormanları adını verdiğimiz ormanımızın ilk korusu oluşturuldu, bu yıl ikincisini yapmaya başladık.

Bu iş benim için hobinin tutkuya evrilmiş hali. O nedenle dikkat etmiyorum, neyin kalbimi çarptırdığına bakıyorum. Gördüğüm şey kalbimin çarpmasına neden oluyorsa hatası, kusuru var mı, özelliği ne bakmıyorum/görmüyorum/düşünmüyorum. Beğendiğim parçayı bir fotoğraf karesinin içinde hayal ediyorum, aklımdaki o kareyi tamamlayana kadar o kadraja sığacak objeleri bulup topluyorum. Aldıktan sonra ise, her detayını inceliyorum, ustalara götürüyorum, benden daha iyi bilenlere soruyorum, internette araştırıyorum, sanat tarihi okuyorum, o parçalara dair yeterince bilgi sahibi olana kadar satışa koymuyorum.” sözleriyle İrem the Glam’in hikayesine değinen girişimci, antika değeri taşıyan her parçayı tek çatı altında birleştirmiş.

İrem the Glam’in Urla’daki yeni showroom’unun yer aldığı ev, 600 m2 bahçenin içinde yer alıyor. Üst katta sadece yatak odası ve banyo, ev sahiplerinin kullanımına ait, diğer tüm alanlar ise showroom olarak kullanılıyor. Antikaların sergilendiği mekânda, deneyim ön planda tutularak bir konsept hazırlanmış.

Showroom’un salon tarafında mobilyalar, şömine dekorasyonu, porselen ve gümüş kaplama ağırlıklı objelerin bulunuyor. Yemek odasında yemek takımları, çatal bıçak, servisler gibi sofra grubuna yönelik ürünler yer alıyor. Mutfakta Country ağırlıklı mutfak ürünleriyle karşılaşırken, mutfak balkonunda Anadolu köy işi ürünler ve bakırlar sergileniyor. Kapalı balkon alanı da hobi odası olarak tasarlanmış. Bahçe ise kendi içinde bölümlere ayrılmış. Sebze tarlaları, çiçek tarlaları, oturma grubunun yer aldığı alan, masaların bulunduğu alan, bahçe dekorasyon ürünlerinin hepsi bu alanda misafirleri karşılamaya hazır. Yakın zamanda mobilya yenileme atölye kısmının da faaliyete girmiş olacağının müjdesini veren İrem the Glam’in antika seçkisine www.shopier.com/iremtheglam adresinden ya da Instagram üzerinden @iremtheglam hesabından ulaşabilirsiniz.