İç Mimar Ebru Soyalan 2024 Dekorasyon Trendlerini Açıklıyor!

İç mimar Ebru Soyalan, 2024 yılına giriş yaptığımız şu günlerde hangi renkleri, hangi malzemeleri ve dokuları daha çok göreceğimizi, nelerin bu yıl yıldızı parlayacağını konuştuk.

İç Mimar Ebru Soyalan 2024 Dekorasyon Trendlerini Açıklıyor!

Çalıştığı projelerde, mekân sahibinin istek öneri ve talepleri doğrultusunda, tasarımdan uygulamaya kadar tüm estetik sorumluluğu üstlenen Soyalan, zamansız stilini projelerinde estetik ve fonksiyonel dengeyi sağlayarak yansıtıyor.

Yenilikçi tarzıyla ve gündemi takip edip trendleri, mekan sahiplerinin yaşantısıyla harmanlayarak hem modern hem de işlevsel mekanlara imzasını atan iç mimar Ebru Soyalan, 2024’te karşımıza çıkacak trendleri ve güncel eğilimleri yorumladı.

2024 yılı cesur ve yenilikçi tasarımları, yeşilin tonlarını kırmızıları pembeleri getirirken sıcak beyazlar bu yıl süregelen toprak tonlarının sakin atmosferinin devamı niteliğinde olacak. Toprak tonları ve ahşap kaplamalar bu yıl da evlerimizde doğaya ve doğala dönüşün temsili olurken aynı mekânda kadife, doğal taş ve yansıtıcı parlak yüzeylerin birleşimini göreceğiz.

2024’te minimalizm yerini maximalist çerçevede iddialı kumaşlar desenler ve renklere bırakıyor. Farklı kartelalardan doğru seçimler yapıp kombinleyebilenlerin kazandığı bir yıl olacak. Bu da bize evimizin her köşesinde kendimizi ifade etme özgürlüğü tanıyacak. Bu sene benzer tonlar kullanıp tek bir malzemeyi öne çıkardığımız bir yıl olurken, 2024’te zıtlıkların uyumunu, renklerin harmonisini konuşacağız. Bolca detay ve renk kullanmamıza rağmen yaşam alanlarımızdaki huzurlu atmosferi kaybetmemek önemli olan nokta olacak.

İç Mimar Ebru Soyalan 2024 Dekorasyon Trendlerini Açıklıyor!

Bu yıl boyunca yaratıcı yenilikçi tasarımları konuşurken sınırlarımızı modernlik ve sürdürülebilirlik belirleyecek. Sıcak beyaz tonlar bir mekâna incelik ve derinlik katarken onu parlak ve nötr tutar. Ayrıca yeşil, yeni yılın en popüler renk trendleri arasında güçlü bir yer tutuyor olabilir fakat renk trendlerinin maviyi tercih etmeye doğru ilerleyeceği öngörüsünde bulunuyoruz.” sözleriyle dekorasyon eğilimlerine değinen iç mimar Ebru Soyalanvilla, ev, kurumsal mekanlar gibi her alanı baştan aşağı değiştirerek hem daha işlevsel hem de zamanlar ötesi bir stille yeniden yaratmayı başarıyor.