H&M YAZ 2019 KOLEKSİYONU RIVIERA ŞIKLIĞINDA DA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ODAĞINI DEVAM ETTİRİYOR

Yaz 2019’un başlangıcında H&M, bitkilerden elde edilerek oluşturulan doğal boyama tekniğiyle, sürdürülebilir bir Riviera tarzında şıklaşmamıza fırsat yaratıyor. Tamamen kahve tonları, krem rengi, turuncu ve sarıdan oluşan bir renk paletindeki şal desenli tek parçalar, uçuş uçuş elbiseler ve vücudu ortaya çıkaran parçalarla her şey işveli şıklıkla ilgili. H&M Yaz 2019 Koleksiyonu Mayıs ortasında tüm dünyada ve hm.com’ da satışa çıkacak.

hm1

H&M’ in Yaz 2019 kadın koleksiyonunda, Tencel karışımlarından, geri dönüştürülmüş polyesterden, sürdürülebilir kaynaklardan sağlanmış pamuklu vualden ve keten karışımlarından tasarlanmış elbiseler, gömlekler, etekler ve şortlar bulunuyor. 2030’a kadar sadece, %100 geri dönüştürülmüş veya diğer sürdürülebilir kaynaklardan elde edilmiş malzemeleri kullanma hedefi adına önemli adımlar bunlar. İlk defa bu koleksiyonda bulunan üstlerden birinde kullanılan tamamen; kök boyası, nar ve zerdeçal gibi bitkilerden elde edilen yeni bir boyama tekniği de sunuluyor. Koleksiyonun tamamının ilhamı şık Riviera’dan, bolca güneşten, zarif ve gevşemiş ruh halinden alınmış.

hm2

“Rahat ama sofistike olan Riviera sonsuz bir moda kaynağı ve bu sezonda da değişik şal desenleri ve tek renkler getirerek koleksiyonu canlı tutmayı hedefledik. Uçuş uçuş, yumuşacık kumaşlarla boyundan bağlayarak giyilebilecek elbiselere dair özel duyusal bir vurgu var “der Kadın Departmanı Tasarım Müdürü Maria Östblom.

Hacimli elbiseler ve onlarla uyumlu olacak tek parçalar başı çekerken; vücudu saran örme üstler, çarpıcı dantel detaylar, derin yırtmaçlar ve dökümler hem tekstil dokusu yaratıyor hem de biçime vurgu kazandırıyor. Maksi ve mini mendil elbiseler ipeksi kumaşları sayesinde her adımda zerafetle hareket ederken, sarong etekler de ister plajda bikininin üstüne, ister şehirde günlük tarzda kullanılabilecek olan günlük kıyafetin bir parçası. Piliseli şort-etekler ve bol paça pantolonlar rahatlığa dikkat çekerken, ince askılı bluzlar ve yazlık gömlekler birbirleriyle çabasız şekilde bir araya getirilebiliyor. Bu arada renk paletinde sıcak kahve tonları, canlı turuncu ve parlak sari bulunuyor.

hm3