H&M Studio Kapsül Koleksiyonu 12 Aralık’ta Moda Tutkunları İle Buluşacak

Heykelsi tasarıma sahip korseler, tasarım iç çamaşırlarının kıyafetlere kattığı özel dokunuşlar ve heyecan uyandıran işçiliğiyle H&M Studio Holiday Kapsül koleksiyonu 12 Aralık tarihinde moda tutkunlarının beğenisine sunulacak.

H&M Studio Holiday Kapsül koleksiyonu, modanın geçmişinden ilham alarak korse , iç çamaşırı ve giyim ürünleri ile eşsiz terziliği ön plana çıkarıyor. Büyüleyici gece kıyafeti modelleriyle koleksiyon, yepyeni bir yılın gelişini kutluyor. Geçmiş ve modern tasarımların ham yapılarından ilham alan tasarımlar, elektrik dalgalarını anımsatan desenlerle sofistike takım elbiseleri uyumlu hale getiriyor. Etkileyici ipek ve dantel kullanımı oluşturulan zarif silüetler ve açık pastel renk paleti ile gündüzden geceye uzanan çekici bir stil imkanı sunuyor. H&M Studio Holiday Kapsülü, 12 Aralık tarihinden itibaren hm.com’da satışa sunulacak.

“H&M Studio Holiday Kapsülü’nü zamansız parçalar ve kalıcı bir sofistike anlayış tanımlıyor. Koleksiyonda korse tasarımları, slip elbise modelleri ve heykelsi duruşa sahip blazer ceket gibi en beğenilen parçaları yeniden canlandırmak istedik. Tüm koleksiyon parçaları günümüz ve gelecek yıllar boyunca ilk gün ki gibi keyif verip, heyecan uyandırarak kullanılacak şekilde uzun ömürlü materyallerle üretiliyor” diyor H&M Giyim ve Tasarım Kreatif Danışmanı Ann-Sofie Johansson.

Koleksiyonun önemli parçaları arasında etkileyici kırmızı hacimli tül balo elbisesi, pembe dantel panelli gece elbisesi ve tek omuzlu ışıltılı file mini elbise bulunuyor. İç çamaşırı detayları, kısa korse üstler ve bol blazer ceketle eşleşen file kesimli siyah pantolonlarla H&M Studio adeta terziliğini güncelliyor. İnce gümüş rengi slip elbise ve bilekleri saran siyah palto, zamansız bir kombin oluşturuyor. Aksesuarlar, geometrik takılar ve minimal bantlı sandaletlerle tamamlanarak koleksiyonu tasarımsal anlamda uç noktalara taşıyor.

H&M Studio koleksiyonu tasarımcısı Kathrin Deutsch, “Şehvetli bir tarz yansıtan bu karakteristik koleksiyon, modern bir gece kıyafeti görünümü için dantel, tül ve ipekten tasarlanan feminen elbiseleri daha maskülen büyük boy terzilikle dengeliyor” diyor.

Baştan çıkarıcı dokular, uzun ömürlü, üstün kaliteli kumaşlarla buluşuyor ve daha sürdürülebilir materyaller ile üretiliyor. Öne çıkan ürünler arasında organik ipek, geri dönüştürülmüş yün, Lenzing EcoVero™ viskoz ve geri dönüştürülmüş polyesterden yapılmış payetler yer alıyor. Dört mücevher parçasından üçü de, geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmıştır.

H&M Studio Koleksiyon’unun 10 Yılı 

H&M Studio, H&M‘in modaya yön veren özel bir koleksiyonudur. 2013 yılında duyurulmaya başlanan koleksiyonlar, markanın Stockholm’deki tasarım atölyesinde, özel bir tasarım ekibi tarafından geliştirilmektedir. H&M Studio Holiday Kapsülü, H&M Studio’nun 10. yılına ve daha önceki yıllarda sunulan sınırlı sayıda olan özel koleksiyonları için yeniden oluşturulan bir koleksiyondur. Bu sezondan itibaren H&M Studio, yeni bir genişlemeyle, her sezon birden fazla sınırlı sayıda koleksiyonu kapsayan yaratıcı bir çerçeve ile sunulmaya devam edecek.