HASSAS CİLTLERE İYİ GELECEK 5 DOĞAL İÇERİKLİ GÜNEŞ KORUMASI

Güneş ortaya çıkmamak da diretse de yazın zararlı ışınlardan korunmak için düzenli olarak güneş kremi sürmemiz gereken günler geldi geçiyor. Tabii cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak için uğraşırken zararlı bir çok kimyasala maruz bırakmak da yine kapitalizmin küçük bir ironisi olarak kafaları kurcalıyor.
Tabii kimyasal dolu güneş kremlerinden başka, daha doğal içerikli alternatiflerle de güneş ışınlarının zararını en aza indirgemek mümkün.

Öncelikle nedir bu doğal içerikli güneş koruyucular? Doğal içerik derken nasıl bir doğallıktan söz ediyoruz? Doğal içerikli ve cilde daha az zarar veren güneş koruyuculardan kasıt içeriğinde bolca mineral barındıran ürünler.. Kimyasal güneş kremlerine karşı mineralli güneş koruyucuları diye de düşünebilirsiniz. Haliyle bir güneş koruyucu alırken önemli olan SPF yani ‘Sun Protection Factor / Güneş Koruma Derecesi’ değil, içeriğinde mineral barındırması. Zaten 50 ya da 30 derece koruma arasında sadece %1-2’lik bir fark olduğu kanıtlanmış bir gerçek. Hal böyleyken siz siz olun dereceye aldanmayın, mineralli koruyucular tüketin ama unutmayın aslında mağaza reyonunda gördüğünüz hiçbir güneş koruyucu tam oalrak doğal değil.

Sizin için mineral içerikli, doğala en yakın güneş koruyucuları denedik ve sonuçlarından memnun kaldıklarımızı derledik..

İşte cilde zararı aza indirgeyen doğal içerikli güneş koruyucuları..
Kiehls-güneş-kremi

Günlük, hafif dokuya sahip bu formülümüz mineral güneş filtresi ile UVA ve UVB ışınlarına karşı geniş spektrumlu koruma sağlar.

Nazik, yağlı his bırakmayan losyon cildinizi güneş yanıklarına ve erken cilt yaşlanma işaretlerine (cilt lekeleri, kırışıklık ve çil) karşı korumaya yardımcı olur.

E Vitamini ile zenginleştirilmiş formülü serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı cildin doğal korumasını destekler.

Paraben içermez.

 

 

Doğal içerikli güneş koruyucaların devamı galeride..