Hala Bekar Olmanızın İki Sebebi

Bekar olmanın sebepleri kişiden kişiye göre değişse de temelde iki soruna dayanıyor olabilir. Hala bekarlığınızın sebebini bir mantığa oturtamıyorsanız siz de bu iki sorundan birine sahip olabilirsiniz. Dilerseniz bu konu hakkında biraz konuşalım.

Hala Bekar Olmanızın İki Sebebi / @elisezecevic

Bekarlık gibi belirsiz bir sorunu çözmek bizim tarafımızdan pek mümkün olmasa da sorunun kaynağına inmek ve rotanızı yenilemenizde size bir nebze de olsa yardımcı olabilmeyi diliyoruz. Öyleyse aktif arama durumunuzun neden bu kadar meşakkatli olduğunu açıklayalım.

Kendini Sevmemekten Kaynaklanan Yalnızlık

Hala Bekar Olmanızın İki Sebebi / @elisezecevic

Çekiciliğiniz olmadığına kendinizi inandırdığınız noktada ilişki başlatma girişimleriniz de çoğunlukla olumsuz sonuçlanacaktır. Karşınızdakinin size olan ilgisini sahte, samimiyetsiz ve tuhaf değerlendiriyorsanız bunun sebebi kesinlikle öz sevginizin bulunmamasıdır.

Bu hayatta sahip olduğunuz tek şeyin benliğiniz olduğunu unutmadan takdire şayan yönlerinizin farkına vararak öz sevginizi kazanabilirsiniz. Unutmayın ki hiç kimse mükemmel değildir.

Kendini Aşırı Sevmekten Kaynaklanan Yalnızlık

Hala Bekar Olmanızın İki Sebebi / @elisezecevic

Kendine çok fazla hayranlık duyan biri karşısındakinin duygularını önemseme noktasında biraz zayıf kalabilir. Hepimiz hayattaki en güzel şeylerin kendimizin olmasını isteriz. Fakat bunun aşırıya kaçtığı ve partner adayımızın ihtiyaçlarını kısıtlama boyutuna getirdiğimizde bundan olumsuz etkiyi gören biz oluruz.

Ne kadar mükemmel olursanız olun hayatın yalnızlıkla çok da kolay ilerlemediğinin farkına varacaksınız. Çok da geç olmadan hayatınızdakilerin duygularını önemsemeye başlamalı ve kendinizi biraz törpülemelisiniz.