MAKYAJ YAPARKEN GÖZLERİNİZİ ÖN PLANA ÇIKARMANIN 11 YOLU

Etkileyici bir göz makyajı yapmak, gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız hepsinin işe yarayacağını garanti edebileceğimiz makyaj tüyolarını sizlerle madde madde paylaşıyoruz.

İşte makyaj yaparken gözlerinizi ön plana çıkarmak için deneyebileceğiniz ipuçları için bu yazıyı kaçırmayın.

1- Göz makyajı uygulamadan önce göz altlarınıza ve göz kapaklarınıza nemlendirici krem uygulayın. Böylece makyajınız haha kalıcı olacak ve renkler kendini daha iyi gösterecek.

2- Kaş kemiğinizin altına aydınlatıcı uygulayın.

3- Göz pınarlarınıza yakın olan alt kirpik ucu kısmında ten renkli bir liner kullanın. Bu gözlerinizin büyük ve parlak görünmesine yol açacak.

4- Gözlerinizin iç köşe kısımlarına şampanya tonunda parıldayan bir far kullanın.

5- Her zaman kullandığınız siyah ya da kahverengi eyeliner yerine parlak renkli bir liner uygulayın.

6-  Yüzünüze fondöten uyguladıktan sonra göz altlarınıza kapatıcı uygulayın, öncesinde değil.

7- Göz renginizi ön plana çıkarmak için gözünüzün tüm kenarlarına (göz pınarlarına yakın olan kısım dahil) siyah liner uygulayın.

8- Göz farınızı uygularken önce fırçaya uygulamaktansa parmağınızla aldığınız farı göz kapağınıza dokundurup sonra fırça ile dağıtırsanız daha pigmentli bir görünüm elde edersiniz.

9- Kaz ayaklarınızı kamufle etmek için o kısımlara daha açık renkte bir kapatıcı uygulayın.

10- Dramatik ve etkili bir görünüm için göz kapaklarınızın katlanma kısmına daha koyu renkte bir far uygulayın. Aynı şekilde gözlerinizin dış köşelerine koyu renkte küçük bir üçgen uygulayın.

11- Klasik bir dumanlı göz makyajı etkisi için bir parça parıltı, bolca koyu renkte göz farı ve bu iki elemanı iyice birbirine karıştırmak işe yarayacaktır.