Four Seasons Hotel Bosphorus 100. Yıl Özel Sergisi Gerçekleştirildi

İstanbul Boğazı’nın benzersiz manzarasına hâkim Four Seasons Hotel Bosphorus, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılında 29 Ekim’i görkemli bir sergi ve davetle kutluyor.

Four Seasons Hotel Bosphorus 100. Yıl Özel Sergisi Gerçekleştirildi

Ressam Kenan Işık’ın 29 tablosundan oluşan ‘Kırmızı & Beyaz’ isimli serginin açılış daveti Serap Sarı, Zeynep Germen, Çiçek Günay, Talat Bulut, Müge Karamızrak, Sevim Saral, Ahu Akın gibi sanatseverlerin katılımıyla gerçekleşti. Eserler karşısında etkilenen davetliler, Four Seasons’ın deneyimli ekibi ile sunulan lezzetler eşliğinde Cumhuriyetin bu özel yıldönümünü daha da büyük bir coşkuyla ve özel içeriklerle kutladılar. 

Etkileyici Boğaz manzarasına karşı konumlanan Four Seasons Hotel Bosphorus Cumhuriyet’in 100. Yılı için görkemli bir sergi düzenledi.  Four Seasons Hotel Bosphorus Cumhuriyet Bayramı’nı sanatçı Kenan Işık’ın ‘Kırmızı & Beyaz’ isimli sergisinin açılışı için düzenlediği özel bir davet ile karşıladı. Davete aralarında Serap Sarı, Zeynep Germen, Çiçek Günay, Talat Bulut, Müge Karamızrak, Sevim Saral, Ahu Akın gibi isimlerin bulunduğu davetliler katıldı. Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Four Seasons Hotels Istanbul Genel Müdürü Reto Moser ‘Türkiye’de Four Seasons’a ilk geldiğim dönemde eserlerini gördüğüm sanatçı Kenan Işık’a büyük hayranlık duydum. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı onuruna sanatçıyla bir sergi gerçekleştirme fikri doğunca çok heyecanlandığımı ifade etmek isterim. İstanbul’u muhteşem resimleyen Kenan Işık’ın bu özel sergisini otelimizde sanatseverlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz’ dedi.

Kenan Işık’tan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl Kutlamasına Özel Sergi: ‘Kırmızı & Beyaz’

Four Seasons Hotel Bosphorus “Kırmızı & Beyaz” sergisi ve serginin açılışına özel bir davet ile Cumhuriyet’in yıldönümünü kutluyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl kutlamalarına özel olarak düzenlenen sergi, ünlü sanatçı Kenan Işık’ın büyüleyici yağlı boya tablolarında İstanbul’un tarihini, ruhunu ve güzelliklerini kutlamak üzere tasarlandı.

Hülya Şekercioğlu küratörlüğünde düzenlenen, Kenan Işık’ın 29 eserinden oluşan sergi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına özel bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Sergide yer alan her bir eser, sanatçının olağanüstü yeteneğiyle bir araya getirilerek, İstanbul’un köklü tarihini modern bir perspektifle birleştiriyor. İstanbul’a olan derin bağlılığı ve sanata olan tutkusuyla tanınan sanatçının sergisi, onun şehre olan sevgisini ve saygısını yansıtan özgün eserlerden oluşuyor. Bu eserlerde, kırmızı ve beyaz renklerin sembolizmi, Türk milletinin cesareti, kararlılığı ve saflığını temsil ederek ülkenin özgünlüğünü ve ideallerini yansıtıyor. Türkiye’nin tarihi ile modernizm arasındaki mükemmel uyumunu, İstanbul’un büyüleyici güzelliğini ve Türk milletinin birlikteliğine duyduğu saygıyı yansıtacak olan sergi özel bir davetle başlayarak Kasım ayı sonuna kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.