Fotoğraflarda Kusursuz Çıkmak İçin 6 İpucu

Hepimizin başına gelmiştir; kendimizi Victoria’s Secret meleği gibi sanarken far görmüş tavşan gibi çıktığımız utanç dolu fotoğraflar ve akabinde yaşanan ufak süreli kimlik karmaşası… Sosyal medyanın çılgınca hayatımıza hükmettiği ve kimliğimizin ayinesi haline geldiği şu günlerde başa gelen bu küçük tatsızlıklar eskisi gibi 12’lik vesikalıklarla sınırlı kalmayıp tüm çevremizin takipçisi olduğu sosyal mecralarda haliyle büyük önem taşır hale geldi. Biz de poz vermekte az çok profesyonelleştik ya da bu uğurda hala çaba sarf ediyoruz.

Bugün hiç hak etmediğinize gönülden inandığımız bu talihsiz kazaların bir daha yaşanmaması için bir amme hizmeti veriyor ve doğru açıyı yakalamanın, kusursuz poz vermenin püf noktalarını yazıyoruz.

2018 rezolüsyonlarınızdan biri fotoğraflarda vize başvuru yapıyor gibi çıkmamak ise bu kolay ve etkili ipuçlarıyla kusursuz poz nasıl verilir öğrenebilir, beğeni rekorlarına koşabilirsiniz.

poz-gülümseme1. Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır

Fotoğraf çekinmeyi sevenlerin adet edindiği bu ipucuna bayılacaksınız. Denedik, onayladık. Gülümserken dilinizi damağınızın tavanına yerleştirin. Bu poz sayesinde boynunuzu ve çeneniniz gererek çift gıdı riskini ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

Yaparken kendinizi biraz garip hissedebilirsiniz ama sonuçtan memnun kalacaksınız.

2. Yüz Açınızı İyi Ayarlayın

Karşınızda profesyonel bir fotoğrafçı yok, telefonu eline tutuşturduğunuz garson arkadaş var ise poz vermeyi riske atmamanızı öneririz. Bir diğer öneri de yüzünüzü direk kameraya dönmemeniz olur. Yüzünüzü hafifçe yana yatırarak, çenenizi hafif yukarı kaldırarak olası gölgelenmeyi, yüzünüzün olduğundan büyük ya da küçük görünmesini engellemiş olursunuz. Normalde görüş açınızda ne varsa ondan hafif daha yüksekte bir şeye bakıyormuş gibi yapabilirsiniz.

kendall3. Vücudunuzu bükün ve kollarınızı belinize koyun. 

Bu hepimizin bildiği kırmızı halı hilesi. Belki kırmızı halıda yürümüyorsunuz ama neden aynı havayı yakalamayasınız.. Vücudunuzu hafif sağa ya da sola doğru döndürün. Bir ayağınız diğerinin önünde olmalı, önde olan ayağınızın parmakları kameraya doğru bakmalı. Bunu yaparken 90 derece açı yapıp ‘exorcist’ filminden çıkmış gibi görünmemeye özen göstermenizi tavsiye ederiz. Kolunuzu belinize yerleştirin ve döndüğünüz tarafa manalı bakışlar atın. Pozu verirken garip görünebilirsiniz ama sonuçtan pişman olmayacaksınız

Eğer eli belde tutmak biraz fazla zorlama geliyorsa kollarınızı bedeninizin iki yanında tutabilirsiniz.

4. Bükülsün Bilekler

Tam karşıdan kameraya bakarak verdiğiniz pozlarda size tek tavsiyemiz bacaklarınızı çarpraz şekilde bağlamanız. Bunu sadece otururken değil ayaktayken de yapabilirsiniz. Bir ayağınızı diğer ayağınıza dolayın ve dümdüz karşınıza bakın.

5. Sürüden Ayrılın

Toplu bir fotoğraf çektiriyorsanız ön plana çıkmak ve yıldız gibi parlamak için tek kural kendiniz olmak. Arkadaşlarınız bir şekilde poz veriyor diye sizin onları taklit etmenize gerek yok. Kendiniz olun ve farklı durun. Böylece fotoğrafa bakanın gözü aynı pozu veren bir güruha bakıp yorulmayacak ve haliyle en iyi poz veren odak noktası olacak.

6. Gülümseyin

Gülümsemek hayatın her alanında kullanabileceğimizi bir hile olduğu gibi fotoğraf çekerken de başvurmamız gereken hilelerden. Burada önemli olan ölçü, ne çok fazla ne zorlama gülmemek. Her zaman doğal bir gülümseme takının.