Faber-Castell, Hayal Gücünü Destekleyen Atölyeleri ile Yaratıcı Çocuk Festivali’nde

Türkiye’de Adel Kalemcilik çatısı altında tüketicisiyle buluşan Faber-Castell, 8-9 Haziran tarihleri arasında Kadıköy Festival Park’ta gerçekleşecek olan Yaratıcı Çocuk Festivali’nin bu yıl beşinci kez ana sponsorluğunu üstleniyor. İki gün boyunca çocuklar, Faber-Castell tarafından festival alanında düzenlenecek pek çok yaratıcı atölye çalışmalarında yaş gruplarına özel aktivitelerle hayallerini şekillendirme ve yaratıcılıklarını geliştirme imkanı bulacaklar.

2018 yılından bu yana Yaratıcı Çocuk Festivali’nin ana sponsorluğunu üstlenen Faber-Castell, hayallerini renklendirmek isteyen tüm çocukların yanında olmayı sürdürüyor. Gelenek ile yenilikçiliği 260 yılı aşkın süredir başarıyla birleştiren marka, Türkiye’nin en kapsamlı çocuk ve aile organizasyonu olan Yaratıcı Çocuk Festivali’nde ziyaretçilere, yaratıcılık ve sürdürülebilirlik bilinci oluşturma odaklı deneyimler sunmaya hazırlanıyor. Çocuklar, farklı yaş gruplarına uygun olarak düzenlenecek deneyim ve kişiselleştirme atölyeleri, boyama etkinlikleri ve artırılmış gerçeklik (AR) alanıyla iki gün boyunca unutulmaz anlar yaşayacak.

Faber-Castell Ormanında çocuklar kendilerini Brezilya Ormanlarında hissedecek

Kırtasiye sektöründe sürdürülebilir kalkınmanın öncülerinden olan Faber-Castell, biyoçeşitliliği ve çevreyi koruyarak iklim değişikliği ile mücadele ediyor. Dünyadaki kaynakların tükenmesine engel olmak için ağaç cidarlı ürünlerini sadece endüstriyel kullanım amaçlı olarak yetiştirilen FSC® Sertifikalı ağaçlardan üretiyor. Brezilya’da toplamda 11.000 futbol sahası büyüklüğünde olan ve 700 farklı canlı tipine ev sahipliği yapan Faber-Castell Orman’ı ile sürdürülebilirliği ekolojik açıdan ele alan marka, festival alanındaki atölyelerinde, çocuklara sürdürülebilirlik kavramının önemini masalsı bir atmosfer ile anlatacak. Artırılmış Gerçeklik teknolojisi (AR) ile hazırlanan özel atölye sayesinde çocuklar kendilerini Brezilya Ormanı’nda hissederken yaratıcılıklarını da artırabilecekler. 

Senin Atölyen Senin Tasarımın 

Festival süresince Faber-Castell‘in düzenleyeceği atölyelerde, çocuklar özel olarak hazırlanan boya kalemi ve suluboya kutularını diledikleri gibi boyayıp, kendi ürünlerini tasarlayabilecek.  Tasarlanan boya kutularının içine, favori renk boyalarını seçip, yerleştirecek ve kendi boyalarını oluşturup atölyeden kişiselleştirilmiş boyaları ile ayrılacaklar. Minik tasarımcılar, Şövalye, Dinozor, Uzay Macerası ya da Kelebek konseptlerinden dilediklerini seçip, kendi kostümlerini Faber-Castell Keçeli Kalemler ile boyayabilecekler. Kostümleri ile özel olarak hazırlanan dijital ekranlarda seçtikleri konseptin dünyasına adım atan çocuklar, burada poz verebilecek ve atölyeden hatıra fotoğrafları ile ayrılacak. 

Köklü bir mirasa sahip olan Faber-Castell’in yaratıcılığı destekleyen projelere her zaman destek olduğunu belirten Adel/Faber-Castell Pazarlama Direktörü Murat Büyükkucak sözlerine şöyle devam etti; “Adel/Faber-Castell olarak sağlıklı ve mutlu yaşayabilmemiz için ekosistemimizin ilgiye ve bakıma ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu sebeple çevresel sürdürülebilirliğe yönelik projelerimizi politikamızla uyumlu olarak hayata geçiriyoruz. Biyoçeşitliliği ve çevreyi koruyarak iklim değişikliği ile mücadele etmek, en önemli ve stratejik hedeflerimizden biriFaber-Castell olarak 1980 yılından bu yana Brezilya’nın güneydoğusunda yer alan, 11.000 futbol sahası büyüklüğündeki orman ile yaklaşık 700 hayvan türü ve 4,5 milyondan fazla ağaca ev sahipliği yapıyoruz. Dünyadaki kaynakların tükenmesine engel olmak için ağaç cidarlı ürünlerimizi, sadece endüstriyel kullanım amaçlı olarak yetiştirilen FSC® Sertifikalı ağaçlardan üretiyoruz. Böylece geleceğe ve doğaya yatırım yaparak ormanların gelecek nesillere aktarılmasına katkıda bulunuyoruz. Bu seneki atölye çalışmalarımızda çocuklarımızın yaratıcılıklarını ve duygusal zekalarını geliştiren içerikler ile sürdürebilirlik kavramına da vurgu yapıyoruz.” 

Faber-Castell Ana Sponsorluğu’nda Türkiye’nin en kapsamlı çocuk ve aile festivali olan Yaratıcı Çocuk Festivali’nin programı hakkında detaylı bilgiye ve biletlere https://yaraticicocukfestivali.com/  adresinden ulaşabilirsiniz.