Estée Lauder, Cilt Hücre Yenilemesinde Sirkadiyen Ritmin Önemine Dair Yeni Bulgular Sunuyor

Estée Lauder, 15-18 Mayıs 2024 tarihleri arasında Dallas, Teksas’ta düzenlenecek olan 81. Yıllık Araştırmacı Dermatoloji Derneği (SID) Toplantısında yeni araştırmalarını sunmak üzere kabul edildi. Bu konferans, önde gelen cilt araştırmacıları ve dermatologlar için bilgi alışverişinde bulunmak ve en son gelişmeleri tartışmak amacıyla bir forum görevi görüyor.

Estée Lauder Küresel Marka Başkanı Justin Boxford, “Bugün, Estée Lauder’ın Araştırmacı Dermatoloji Derneği’nin prestijli toplantısında gerçekleştirilecek Gece Bilimi Sempozyumu, markamız için önemli bir dönüm noktasıdır ve gece cilt bilimi alanındaki liderliğimizi pekiştirmeye devam ediyoruz” dedi

Estée Lauder bilim insanları, cilt sirkadiyen ritmi ve epigenetik üzerine on yıllardır süren araştırmalarında kaydettikleri ilerlemeleri duyurdular. Bu yeni bulguları, SID’de sunmanın yanı sıra, marka “Gece Bilimi: Sirkadiyen Ritmin Cilt ve Vücut Sağlığına Etkisi” başlıklı bir öğle yemeği sempozyumu düzenledi. Sempozyumda, Estée Lauder Şirketleri Biyobilim ve İleri Teknoloji Öncülüğü Kıdemli Başkan Yardımcısı Nadine Pernodet, PhD ve Kaliforniya Üniversitesi Irvine Tıp Fakültesi Biyolojik Kimya Doçenti Selma Masri, PhD, vücudun biyolojik zaman tutma mekanizması ile bunun fizyoloji üzerindeki kontrolü ve ciltte yaşlanmanın belirtileri arasındaki ilişkiye dair önemli araştırmaları tartıştı. Sunulan bulgular, cilt de dahil olmak üzere vücut sistemlerinin senkronizasyonu ve zamansal işlevlerinin önemine dair içgörüler sağlayacağını duyurdu.

Cilt Bilimi Uzmanlarından Yeni Keşifler: Sirkadiyen Ritim ve Epigenetik Çalışmaları

  • Dr. Selma Masri’nin Araştırması: Dr. Selma Masri, ışık/karanlık döngüsündeki değişikliklerin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini inceliyor. Kariyerini sirkadiyen saatin bozulması ve fizyolojik süreçlerle ilgili temel mekanizmaları anlamaya adayan Dr. Masri, Estée Lauder’deki araştırmacılarla birlikte desenkronizasyonun cilt hücrelerinin aktivitelerini nasıl değiştirdiğini ve bu durumun yaşlanmanın belirtilerine nasıl yol açtığını ortaya çıkarmaya odaklanıyor.
  • Dr. Nadine Pernodet’in Sunumu: Dr. Nadine Pernodet’in sempozyum sırasında yaptığı konuşma, gece cilt bilimi uzmanlığını vurgularken, Estée Lauder araştırmacıları, cilt sirkadiyen ritmi, cilt hücre aktivitelerinin epigenetik düzenlemesi ve farklı kolajen türlerinin üretimini artırmada Nrf2 aktivasyonu ile diğer teknolojilerin birleşimine dair yeni içgörüler konusundaki bulgularını poster sunumlarıyla paylaştı.