Esra Gülmen X Mavi: Giyilebilir Sanatın Mavi Hali

Tipografiyle illüstrasyonu harmanladığı sanat yaklaşımıyla gündelik problemleri ve kavramları yalın ama çarpıcı bir şekilde anlatan Esra Gülmen, doğa temalı eserlerini Mavi’yle birlikte sürdürülebilir doğa dostu bir koleksiyona taşıdı. Yeryüzünün çarpıcı imgeleri bu kez sanatçının çizgileriyle Esra Gülmen X Mavi koleksiyonunda; “Waves, Mountains, Trees, Rivers” tasarımlarıyla hayat buldu.

Aynı zamanda bir Jean’e saygı koleksiyonu

Hayatın içinden esinlenen, imgeler, kavramlar ve duyguları işlerinde konu eden Esra Gülmen, koleksiyon ve Mavi iş birliğiyle ilgili şunları söyledi: “Bu koleksiyonda ilk kez tuvalim Mavi’nin beyaz jean’leri oldu. Mavi bana jean’ini verdi, bense ona işlerimi ve aslında birlikte bir jean’e saygı koleksiyonu yarattık. Birlikteliğimizin logosu ve bazı ürünlerde, siyah beyaz dünyamın az da olsa dışına çıkarak, onların Mavi’sini ödünç aldım. Yeryüzü imgelerinden ilham alan artwork’lerimin doğa dostu bir marka ile sürdürülebilir ürünlerde hayat bulmasından çok mutluyum.”

Koleksiyondaki her parça doğa dostu özellikleriyle Mavi’nin sürdürülebilir koleksiyonu

All Blue çatısı altında

Esra Gülmen X Mavi koleksiyonundaki denim ürünler sürdürülebilir üretim yöntemleriyle daha az su, daha az enerji tüketilerek üretildi, vegan ve geri dönüştürülmüş etiketlerle tasarlandı. Esra Gülmen’in yalın stilini tamamlayan beyaz ham kumaş, minimum işlemle hayata geçirildiği için su ve enerji kullanımı açısından doğa dostu özellikleriyle Mavi’nin sürdürülebilir All Blue koleksiyonundaki yerini aldı.

Akdeniz yumuşaklığına sahip Esra Gülmen X Mavi koleksiyonu; nefes alan, nefes veren, sakin, saf ve zamansız tasarımlarla denim pantolon&gömlek, tişört, bandana ve çantalardan oluşuyor. Koleksiyona seçili Mavi mağazaları, mavi.com ve Mavi app’ten ulaşılabiliyor.

Mavi ve Esra Gülmen iş birliğinin önümüzdeki dönemde, üniversitelerin güzel sanatlar fakültesinde eğitim gören öğrencilere destek verecek bir projeyle devam etmesi hedefleniyor.