Dünya Kadınlar Günü’nde İzleme Listenize Ekleyebileceğiniz 5 Yapım

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü! Bu özel günü onurlandırmak ve gücümüze güç katmak için ünlü senaristler tarafından kurgulanmış 8 yapımı sizlerle paylaşıyoruz.

Millie Bobby Brown’ın başrol oynadığı yepyeni feminist peri masalı Damsel’den Pelosi In The House‘a, Big Mood‘dan Becoming Frida Kahlo‘ya kadar birbirinden farklı ve özgün yapımları içeren listemize yakından bir göz atalım.

Damsel

Netflix

Millie Bobby Brown’ın başrol oynadığı Damsel, bir krallığın borcunu ödemek için kurban olarak gönderilen genç kızın, kendisini kurtarmasını konu alıyor. Bugün itibarıyla Netflix’te yayınlanacak olan yapım biz kadınların özgür ve cesur ruhunu pekiştirecek gibi gözüküyor! Bugünü onurlandırmak için mükemmel bir seçenek!

Lionesses: How Football Came Home

@bethmead_

Euro 2022 turnuvasındaki galibiyetleriyle akıllara kazınan İngiltere kadın futbol takımının gurur verici öyküsüne tanık olmak istiyorsanız Lionesses: How Football Came Home belgeseli, tüm feminizm damarlarınızı kabartacak!

Donyale Luna: Supermodel

Getty

Henüz 33 yaşındayken hayata gözlerini yuman siyahi model Donyale Luna’nın trajik hikayesini ve beyazların güzellik standartlarına karşı verdiği büyük mücadeleyi anlatan belgesel yüreğinize dokunacak.

Big Mood

@lydiawestie

Bridgerton‘ın Penelope’si Nicola Coughlan’ın başrollerinde yer aldığı Big Mood, bipolar bozukluğun etkisindekilerin en yakın arkadaşlarıyla olan ilişkilerini konu alıyor. Samimi ve içten bir 8 Mart geçirmek isteyenler için tartışmasız en iyi tercih!

Becoming Frida Kahlo

Getty

2023 Dünya Kadınlar Günü’ne kısa bir süre vizyona giren Frida Kahlo belgeseli yayınlandığı günden beri popülerliğini koruyor. Frida’nın zorlu yaşam öyküsünü konu alan bu belgeseli hala izlemediyseniz şimdi tam da sırası!

Her biri mucize ve eşsiz olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!