DEYA, Tasarımlarına Yepyeni Bir Bakış Katıyor!

Cam üfleme tasarımlarıyla aklımızda yer edinen cam gurusu DEYA, yeni mobilya tasarımlarını Maison&Objet fuarı’nda sergiledi. İlk defa Maison&Objet’de podyuma çıkan Poppy Chair ve Honey Chair, DEYA’nın yenilikçi mobilya tasarımlarının başında geliyor.

DEYA, Tasarımlarına Yepyeni Bir Bakış Katıyor!

Alışılagelmiş mobilyaları ve klişeleşen modelleri unutun, yenilikçi bir bakış açısıyla tasarlanan mobilya koleksiyonunu iki sandalye tasarımıyla podyuma çıkaran DEYA, heyecan verici bir harmoniye sahip mobilyalar tasarlamış. Tasarım tutkusuyla yaratan kurucu ortaklar Defne Arıkoğlu ve Yasmin Karamolla’nın markası DEYA, tasarımın sınırlı renklerden ve formlardan ibaret olduğu fikrini yıkarak ev dekorasyonuna alışılmadık bir bakış açısı getiriyor. Sanat ve işlevselliği harmanlayarak tasarlayan DEYA, mobilya koleksiyonuyla da farkını ortaya koyuyor.

Bu koleksiyonun öne çıkan parçalarından ilki Poppy Chair. Sırt kısmında bir çiçek motifinin yer aldığı sandalye meşe ağacından tasarlanmış. Çiçeğin ortasındaki yuvarlak bölümde Teddy kumaş kullanılmış. Koleksiyonun ilgi gören bir diğer tasarımı ise Honey Chair. Yine meşe ağacından tasarlanan bu modelin sırt kısmında ise mor, sarı ve açık kahverengi tonlarında tiftik dokunmuş. Kişiye özel de tasarlanabilen bu seri, istediğiniz ahşap türünden ve kumaş renginden üretilebiliyor. Sandalyelerin her ikisinin de ayakları dalgalı formda tasarlanmış. Hareketli duruşuyla dinamizmi çağrıştıran tasarımlar, aşina olduğumuz modelleri unutturacak.

DEYA, Tasarımlarına Yepyeni Bir Bakış Katıyor!

Camın hammadesi olan kum, doğayla bağımızı kuran bir bağlaç. Mobilya üretimine bu hikâyeden yola çıkarak karar veren DEYA, tasarladığı mobilyaları da bu sebepten ötürü ahşaptan üretmiş. Honey Chair’deki tiftikle yapılan sırt bölümünde iplikte kahverengi, mor ve sarı renkleri kullanılmış. Bu renkler hem doğayla kullanıcıya bağ kurmaya devam ederken aynı zamanda güneşin doğuşunu da anımsatıyor. Poppy Chair’in koyu yeşil tonu ise hem Honey Chair’le uyumlu olması için hem de toprağı anımsatan bir renk olması için seçilmiş. Ekip, bu iki sandalyeyi tasarlarken, birbiriyle uyumuna da özen göstermiş. Yemek masası sandalyesi olarak iki tane Poppy Chair iki tane Honey Chair gibi kullanabilmelerini hayal ederek yaratmış.

Hem yemek masasında hem salonun girişinde hem de restoranlarda kullanılmak üzere tasarlanan bu iki özel tasarım, DEYA’nın tasarım anlayışının mobilyalara yansımasını gösteriyor.

DEYA’nın üfleme cam koleksiyonunu ve mobilya koleksiyonunu www.deyaworld.com websitesinden inceleyebilirsiniz.