Dekoratif Mücevherler: Daida Home

En doğal materyallerin başında gelen mermeri Avusturya kristalleriyle buluşturan Daida Home, adeta dekoratif mücevherler yaratıyor. Ayrıcalıklı, eşsiz ve tamamen el emeğiyle hazırlanan her bir parça altın kaplama ve nikel bronz kaideli kristallerle ışıldıyor.

Mermer ve ahşabın doğasını özümseyen, iki ayrı geleneğin içinden gelen Derya Uysal ile Mimar Nurdan Çine Ekizler’in ailelerinin üretim deneyimlerinden beslenerek oluşturdukları özgün tasarımlarıyla hayat bulan Daida Home, ayrıcalıklı, eşsiz ve mücevher edasıyla dikkat çeken koleksiyonlarını podyuma çıkarıyor. Koleksiyonunda hem ahşap puf gibi mobilyaların hem de dekoratif aksesuarların yer aldığı markanın her bir öğesi, emin ellerde usta parmaklar tarafından büyük bir özenle işleniyor.

Felicity Koleksiyonu, adıyla uyumlu enerjisi ile mutluluğun başrolde olduğu hayatlara dokunuyor. Koleksiyonun başrolü ise fırınlanmış gürgen ağacı üzerine pirinç ve bronz gibi materyalleri ile kişiselleştirilmiş Felicity puf. İtalyan kumaşı santimetre başına 160 ince ipliği ile bir jakar sanatı.

Koleksiyonun “Dekorasyon Mücevheri” öngörüsüyle hazırlanan serileri Crystalline, Eden ve Halo mutluluğa açılan kanatlardan ve bu kanatların ışıltısından ilham alınarak tasarlandı. Crystalline serisinde altın kaplama ve free nikel bronz kaideli Avusturya kristalleri, Eden ve Halo serilerinde ise altın kaplama ve free nikel bronz figürler ile mücevher şıklığı dekorasyona yansıyor. Özenli el işçiliği ile üretilen doğal taşların eşsizliği, her bir ürünün renginde, deseninde ve damarında gizli. Doğanın sunduğu bu ayrıcalığı meraklılarıyla buluşturan Daida Home’a Instagram adresleri olan @daidahome sayfasından ulaşabilirsiniz.