DAHA BEYAZ DİŞLER İÇİN NE YAPMALI?

Bir gecede daha beyaz dişlere sahip olmak mümkün mü? En güvenli, can acıtmayan ve etkili diş beyazlatma yöntemi hangisi?

Eğer birkaç saat içinde çabucak dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız, artık Türkiye’den de temin edebileceğiniz, fiyatı çok da uygun olmayan ‘Crest Whitestrips’ ürününü deneyebilirsiniz. Uygulamadan sonra dudaklarınıza da açık tonlarda bir ruj sürmeniz ürünün etkisini arttıracaktır.

Hidrojen Peroksit içeren diş beyazlatma ürünlerinden uzak durmanızı öneririz. Renk açsa da etkisi çok kısa süreceğinden ve dişinizden çok çabuk çıkacağından bu kimyasalın pek etkisi olmayacaktır.

Karbonat ve Limon Suyu

paste

Sodyum bikarbonat zarar vermeden zımparalama etkisi yaptığından nazikçe dişinizde biriken tabakaları yok eder ve daha beyaz bir görünüm sağlar. Alkali açısından da hayli zengin olan karbonat sayesinde asitli yiyecekler ve içecekler tükettiğinizde bile PH dengelemeye yarayacaktır. Limonun bu macunda çamaşır suyu görevi görüyor. Limon suyunu yerine arada bir sade su kullanmanızı tavsiye ederiz. Limondaki asidite diş minelerine zarar verebilir.

Gerekli Malzemeler:

Birkaç çay kaşığı karbonat

Macun haline getirmek için yetecek miktarda limon suyu

Diş fırçası

Hazırlanışı: paste-2

Macun kıvamına gelene kadar karbonatı ve limon suyunu ya da suyu karıştırın. Dişlerinizi kuru bir mendille silin ve macunu dişlerinizin üzerine uygulayın ve 1 dakika bekletin. Ağzınızı suyla çalkalayın. Farkı hemen göreceksiniz.