Comeup Spor Modasını Dönüştürüyor

Ürün kumaşlarını ve teknik özelliklerini aktif olmanın doğal gereksinimlerine göre dizayn eden yerli spor giyim markası Comeup, egzersiz keyfini en yüksek seviyeye ulaştıran inovatif tasarımlarıyla ve kalite kontrol uygulamalarıyla sektöre öncülük ediyor. Uluslararası arenada kendini gösterebilecek ürünlere imza atan marka, spor modasında inovasyon dönemini başlatıyor.

Güncel moda trendlerini spor giyim ile buluşturarak performans modasını yeniden tanımlayan Comeup, inovatif üretim vizyonu ile yeni kaliteler, örgü teknikleri, kullanıcıya artı fayda sağlayacak teknik özellikleri geliştiriyor ve test ediyor. Endüstriyi daha ileri taşıyacak yenilikçi fikirleri kurgulayan, uluslararası standartlarda üretim ve kalite belgeleri olan marka, kullanıcıya artı fayda sağlayacak özelliklerinin yanı sıra renk tercihleri ile de moda dünyasının tüm dinamiklerini yakalıyor.

 “Alışılmışın dışında renklerle, cesur davranıyoruz”

Geniş bir dikişsiz giyim koleksiyonu hazırladıklarını ve bu konuda sektörde bir ilke imza attıklarını vurgulayan Comeup Genel Müdürü Alper Türk, dikişsiz giyimde kullanılan yeni teknikler konusunda öncü olduklarını söyledi.

Yüksek kaliteli iplikler ile dayanıklı ürünler geliştirdiklerini anlatan Alper Türk, Comeup’ın inovasyon vizyonuna ilişkin şunları söyledi: Sezon trendlerinin belirlenmesinin ardından  koleksiyon boardlarımızı hazırlıyoruz. Ürünleri iplikten itibaren kendimiz ürettiğimiz için yeni kaliteleri, yeni iplik karışımlarını, ürün performansını artırmaya yönelik teknik özellikleri Ar-Ge sürecinde denemeyi çok önemsiyoruz. Alanımızda ortaya çıkan inovasyonları yakından takip ediyoruz.  Sezon renklerimiz trendler ile uyumlu ancak markanın duruşu çok renkli olduğu için activewearda (spor giyim) alışılmışın dışında renkler denemek konusunda cesur davranıyoruz. Koleksiyonlarda ana hedefimiz kalite standartlarımızı koruyarak trendleri ürünlere yansıtmak.”

“Ürünleri önceden mutlaka kendi ekibimiz ile deniyoruz”

Ürün performansını ilk aşamadan, son aşamaya varana kadar test ettiklerine dikkati çeken Alper Türk, renk bloklu, çift renkli ya da fileli ürünlerin Comeup’ın eşsiz üretim teknolojisi sayesinde dikiş kullanmadan hazırlandığını aktardı. Yüzde 100 yerli üretim yapan markanın,  ürün geliştirme, örgü, boya, dikim ve ütü paket süreçlerini tam entegrasyonla gerçekleştirdiğini belirten Alper Türk, “Protolar (ilk numune) çıktıktan sonra fitting sürecinde ürün performansından emin olmak için ürünleri üretime almadan önce mutlaka kendi ekibimiz ile deniyoruz. Protolar her açıdan onaylandıktan, testlerden geçtikten sonra yine kendi fabrikamızda iplikten itibaren üretilip son aşamada pakete koyularak bitmiş ürün haline getiriliyor” ifadelerini kullandı.