Cildiniz Âni Mevsim Değişikliğine Hazır Mı?

for2

Evden dışarıya trençkot ve şapkayla çıktınız, bir süre sonra âniden güneş açtı. Güneşe kanıp ince bir bluzla dışarı çıktınız, birdenbire yağmur yağmaya başladı. Muhtemelen günün sonunda kendinizi halsiz hissedebilir, hastalık belirtilerini görmeye başlarsınız. Bu durumdan cildiniz de etkilenir. Bir gün soğuk ve rüzgâr, ardından ansızın çıkan parlak güneş cildinizin dengesini de bozar. Cildiniz yıpranıp kuruyabilir, canlılığını yitirip matlaşabilir. Peki, bu âni hava değişimlerini hastalanmadan ve cildinizi yıpratmadan nasıl atlatabilirsiniz? İsveç menşeli güzellik teknolojisi markası Foreo mevsim değişimi döneminde cildinizin ışıltısını korumanın yollarını paylaşıyor.

Bağışıklık Sisteminizi Güçlü Tutun

Annenizden sürekli duyduğunuz ‘’Bol bol meyve yemek’’ yani kısaca vitamin almak bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve mevsim etkilerinden bağımsız olarak sizi zinde tutar. Bir diğer önemli nokta ise yeterince dinlenmektir. Hepimizin fiziksel olarak bir limiti var ve kendimizi bunun ötesinde yorduğumuzda bağışıklık sistemimiz zayıflıyor. Bağışıklık sisteminizin zayıflaması cildinizde de belirgin sorunlara yol açar. Bu nedenle özellikle mevsim geçişlerinde çalışma temponuza ve istirahatinize ekstra özen göstermelisiniz.

Spor Yapın

Tabii ki fiziksel olarak sürekli yorgun düşmek ne kadar zararlı ise, bilinçli olarak periyodik şekilde spor yaparak vücuda direnç kazandırmak da o kadar yararlı. Fiziksel dayanıklılığı ve kas performansını artıran sportif aktiviteler, esnasında salgıladığınız endorfin hormonu sayesinde stresle başa çıkmanıza da yardımcı olur.

Spor yaparak ter atmak zararlı toksinleri vücuttan atmak için de çok önemli. Ter atarak; kir, leke oluşumuna neden olan bakteri ve aşırı yağ gibi yabancı maddeleri temizlersiniz. Terlemek, cildinizi gerekli besinlerle, hormonlarla ve artan oksijenle yenileyerek kan akışını hızlandırır. Ancak ter, cildinizde gözenekleri tıkadığında siyah nokta, sivilce ya da leke oluşumuna neden olabilir. Bu sorunla başa çıkmanın yegane yolu etkili bir cilt temizliğidir. Foreo , Luna2  spordan sonra cildinizi derinlemesine temizler ve masaj moduyla cildinizde spa etkisi yapar.

for1

Bakımı İhmal Etmeyin

Kendinize, bağışıklığınıza dikkat ettiğiniz kadar cildinize de özen göstermelisiniz. Düzenli günlük temizliğin yanı sıra haftada en az bir kez peeling yaparak cildi ölü derilerden arındırmak da cildin daha canlı ve parlak görünmesi için ayrı bir önem taşıyor. T-Sonic™ titreşimleri sayesinde peeling etkisi yaparak ciltteki ölü deriden kurtulmaya yardımcı olan Luna 2  anti-aging etkili masaj yapan arka yüzeyi ile gözenekler, ince çizgiler ve kırışıklıkların görünümünü de azaltıp cildin sıkılaşmasına da destek oluyor.