CİLDİNİZE İYİ GELECEK 7 MUHTEŞEM BESİN

Cildinize daha iyi bakmanın ilk kuralı iki maaşınızı bir kreme yatırmak değil. Vücudumuza iyi bakmak, vücudumuza girmesine izin verdiğimiz besinlerin doğal ve faydalı olduğuna emin olmak yani iyi beslenmek sağlıklı bir cildin ilk ve en önemli koşulu..

Peki hangi besinler cilde iyi gelir? Cilt güzelliği için bolca tüketmemiz gereken meyveler hangileri? Siz de bu soruların cevabını merak ediyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun ve cildinize iyi gelecek bu muhteşem 7 besini sofranızdan eksik etmeyin. Tabii ki güzel bir cilt için bu meyveleri tüketmenin yanı sıra bol bol su içmeyi asla ihmal etmeyin!

Not: Muz ve avokado gibi cilde inanılmaz faydaları olan besinleri tüketirken aman ha kabuklarını çöpe atmayın. İçi vücudunuza dışı direk cildinize iyi gelen bu meyvelerin kabuğunu hiçbir şey yapmadan, cildinize sürün ya da maske gibi uygulayın!

muz_cilt_bakımı MUZ

Harika bir potasyum kaynağı olan muz tadı kadar faydalarıyla da yüz güldürüyor.

Muzun içeriğindeki bazı mineraller cildin nem oranını dengelemeye dolayısıyla sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yarıyor.

Kuru cilt sorunu sıkça karşılaştığımız bir sorun ve bu sorunun kaynağı genellikle vücuttaki potasyum eksikliği.. Hal böyleyken cilt kuruluğuna karşı vücudunuzun gereksinim duyduğu potasyumu almak için muzu sıkça tüketmeniz tavsiye ediliyor.