Caddenin Fransızı

İstanbul da Paris’i yaşamak istiyorsanız yeni tarzıyla birçok güzel mekana ev sahipliği yapan Bağdat Caddesi’nin göz bebeği yerlerinden biri Noir Suadiye. Aslında Noir’in özel bir konsepti var. Şöyle ki; Beymen Suadiye’nin altındaki iki mekanın isimleri de, işletmecileri de aynı; ancak konseptleri farklı.  Beymen Suadiye’yi karşınıza aldığınızda sağ tarafta kalan patisserie hizmeti veren versiyonken, sol taraf ise brasserie konseptiyle bizi karşılıyor.

Tüm lezzetleriyle damaklarda eşsiz tatlar bırakmayı başaran Noir Suadiye’nin özellikle patisserie konseptinde hizmet veren kısmına değinmek istiyorum. Zaten mekanın giriş kısmında yer alan Florist’in çiçekleri, pasta ve çikolatalarıyla hemen dikkat çekmeyi başaran Noir Suadiye’yi hemen fark ediyorsunuz. Dışarıdan itibaren tüm ambiyansında şık bir Fransız etkisi var.

Noir Pattiserie’nin en ayrışan özelliği kaliteli, lezzetli, farklı çeşitlerde kahvaltı ve patisserie ürünlerini servis ediyor olması. Ancak sadece zengin kahlvatı menüsüyle kalmayan, ekibin taze taze sunduğu birbirinden kaliteli ve lezzetli patisserie ürünlerinin eşlik etmesiyle ve beraberinde menüdeki sıcaklar, salatalar, içecekler ve kahvelerle zenginleşen Noir Suadiye’de kişisel favori lezzetimse kabak ve pırasa spaghetti! Aslına bakacak olursanız Noir Suadiye sarımsak ve terayağı ile servis edilen sıcak ve lezzetli ekmeğiyle bile fark yaratmayı başaran bir mekan olmuş.  

Menüye genel olarak değinecek olursak, oldukça alternatifli bir brunch, özel yunmurtalar, taze ve mekanda hazırlanan bakery ürünleri,salatalar, snacks, tatlılar, sıcak ve soft içecekler olarak sıralanıyor.

İşletmecileri Oğuz ve Miray Emeç çiftinin dokunuşuyla farklılaşan Noir Suadiye’nin lezzetlerindeki özen ve başarısını tüm sofrada görüyorsunuz. Mekanın genel atmosferinden, müziğinden, çatal-bıçak düzeninden, tabaklarına, bardak seçiminden, çiçeklerine, personeline, oturma düzenine kadar her şey büyük bir bütünlük, zevk ve özen içerisinde diyebilirim.

Hala gitmeyeleriniz varsa, yeni senede kendinize bir jest yapıp Noir Suadiye’ye yolunuzu en kısa sürede düşürüp bu lezzetlere kendinizi bırakmanızı öneririm.