Bu Kış Dekorasyonda Doğallık Ön Planda

Soğuk havaların etkisini hissetmeye başladığımız bu günlerde, vaktimizin çoğunu geçirmeye hazırlandığımız iç mekanları hem samimi hem de kullanışlı bir hale getirmeye hazırlanıyoruz. Toprak tonları ve renklerin soft pastel tonlarına geçiş yapacağımız bu dönemde, sıcak ve rahat bir atmosfer yaratmak için doğa ile ahenk içinde olan organik formları ön planda tutacağız. Kelebek Mobilya Tasarım Müdürü Gürkan Gülturan, bu kışın trendlerini ve tasarım tüyolarını paylaştı.

Kışa hazırlık yaparken, mevsimin de etkisiyle vaktimizin önemli bir kısmını geçirdiğimiz kapalı alanlarda yenilenme ve değişim rüzgarları da esmeye başladı. Kelebek Mobilya Tasarım Müdürü Gürkan Gülturan ulaşılabilir tasarım anlayışını herkesin evine taşımak için bu kışın trendlerini anlatırken, Kelebek’in kışa nasıl hazırlandığı hakkında da ipuçları verdi.

Doğa başrolde!

Bu kışın dekorasyon trendlerinde doğal malzemeler, doğadan gelen renkler ve yuvarlak hatlar ön planda. Özellikle sıcaklık hissi veren toprak tonları ve yumuşak pastel tonlar revaçta. Kelebek Nordic koleksiyonunda yansıttığımız İskandinav tarzı, yoğun ahşabın kullanıldığı rustik ve bohem iç mekan tasarımlarının baş rolünde olacak.

Organik formların etkisi güçleniyor

Mobilya tasarımlarında kalın, kütlesel ve köşeli çizgilerden giderek uzaklaşıyoruz. Uçlara doğru incelen kanepe kolçakları, ince metal ayaklar ve zarif detaylarla her mekana uyum sağlayabilecek olan organik formlar, özellikle aksesuarlarda daha fazla yer edinerek, seramik ve cam dokulu ürünlerde hayat buluyor. Toprak tonlarında seramik formlar hem biblolarda hem bölgesel aydınlatma içeriğinde yer alırken, aksesuarların genelinde çevreci yaklaşımı destekleyen geri dönüşebilen malzeme kullanımı tercih ediliyor.

Bu kışın modası farklı tarzların uyumu

Kültür harmanlarından doğan bohem, bu kış yaşam tarzımıza dönüşüyor. İlham kaynağı dünyanın farklı topraklarındaki dokular, renkler ve desenler olan bu tarzın özgün havasını yansıtmak için; farklılıkları bir araya getirmekten çekinmemek gerekiyor. Kelebek Pria Koltuk Takımı’nın Hibrit Yay Teknolojisi rahatlığı ile rengarenk bir pufu rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Aynı şekilde dekorasyon zıtlığını ifade eden eklektik tarz da sezonun öne çıkanlarından.

Kelebek Angelic Yemek Odası’ndan seçeceğiniz modern tasarıma sahip bir yemek masası ile vintage bir dekorasyon parçasını kombinlemek de mümkün. Eğer eklektik bir tarzı benimsiyorsanız, aykırı parçaları cesurca bir araya getirmekten ve bu tarza teknoloji odaklı detayları eklemekten de kaçınmayın.

Eski, bu kışın ‘yeni’si olacak

Sürdürülebilirlik, artık hayatımızın her alanında. Son dönemde kendin yap projeleri ve geri dönüşüm üzerine kurulu yeni nesil ev dekorasyon trendleri sayesinde, özellikle aksesuarlarda geri dönüşüm ön planda. İşlevini yitirmiş eşyalar farklı amaçlar için kullanılıyor. Plastik atıklar, kumaş atıkları ve dönüştürülebilir her türlü malzeme vintage ve retro bir hava yaratmak için aksesuar olarak değerlendirilip dönüştürülüyor. Kullan, dönüştür, tekrar kullan mottosunu bu kış daha fazla duyacağız.