Bir Ayda Sağlıklı Şekilde En Fazla Kaç Kilo Verebilirsiniz?

Bazıları için oldukça zorlu bir süreç haline gelmiş olan kilo verme serüveni hakkında konuşuyoruz. Sağlıklı bir şekilde en fazla kaç kilo verebiliriz?

@hannaschonberg

Hemen hemen herkesin hayatının bir bölümünde ihtiyaç duyduğu sağlıklı kilo verme yolculuğu her zaman olumlu şekilde sonuçlanmıyor. Kilo vermenin birden fazla yolu olsa da bu süreci sağlıklı hale getiren bir yöntem bulmak oldukça zorlaşabiliyor.

Şok Diyetlerden Uzak Durun!

Hızlı ve aşırı kilo kaybetmenin fiziksel ve mental olarak birden fazla olumsuzluğun kapılarını aralayacağını tahmin ediyorsunuzdur. Bu yüzden internette ve sosyal medyada sıkça karşılaştığımız “Şok Diyet”, “Bir Ayda 10 Kilo Verin” gibi sağlığınızı kötü etkileyen diyetlere başvurmamanız gerektiğinin altını çizerek konuşmaya başlıyoruz.

Kaybedilen kilo miktarı; kişinin yaşına, mevcut diyetine ve yaşam tarzına, hormonlarına, metabolizmasına ve daha fazlasına bağlı olarak herkes için farklılık gösterir. Aşırı kilolu olmayan biri sağlıklı bir şekilde ideal kilosuna ulaşmak için bir ayda 3 ila 7 kg arasında kilo kaybedebilir.

Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Kaybetmek De Mümkün

Mevcut fiziğinizden memnun değilseniz ve bunu iyileştirmek için kilo vermek istiyorsanız bunun sağlığınızla da karmaşık bir şekilde bağlantılı olduğunu bilmelisiniz. Bu yüzden kararınızı verdiğinizde bir uzmana danışmanız; size uygun bir beslenme düzeni oluşturulması ve egzersiz rutininizin doğru bir şekilde planlanmasına sebep olacak, serüveninizin sağlıklı bir şekilde devam etmesini destekleyecektir.

Kilo kaybının bir yarış olmadığını ve acele etmeniz gerekmediğini unutmayın. Bu süreçte kendinize olabildiğince nazik ve kibar davranın.