Bilet Fiyatları Yükseldi mi? Otobüs ve Uçak Biletlerinde İnanılmaz Artış!

Bilet fiyatları yükseldi mi? Bayram önce vatandaşa şok! Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bilet fiyatlarında inanılmaz artış yaşanmaya başladı. Otobüs ve uçak bileti fiyatlarında tavan fiyatlar taban fiyat oldu. 19 Temmuz Kurban Bayramı Arifesi olması nedeniyle vatandaşlar tatil için bilet bakmaya başladı. Ancak gördükleri fiyatlar karşısında şoke oldular.

Tek yön ekonomi sınıf uçak bilet fiyatlarında 514 TL’ye çıktı! Fiyatları gören vatandaşlar ikinci şoku aktarmalı seferlerin 875 TL’yi görmesiyle yaşadı. Otobüs bilet fiyatları yükseldi mi?Kapasite yasakları nedeniyle otobüs biletleri de cep yakıyordu, kalkan yasağa rağmen bilet fiyatlarında firmalar her hangi bir değişikliğe gitmedi.

Genel olarak İstanbul çıkışlı, ekonomi sınıfı, tek sefer uçuşlarda bilet fiyatları 380-400 TL’den başlarken fiyat, 514 liraya kadar yükseliyor. Bu fiyat aktarmalı ekonomi sınıfı uçuşlarda 875 TL’yi buluyor. Pandemi nedeniyle yüzde 50 kapasite sınırı getirilen ve bu nedenle otobüs bilet fiyatlarını artıran otobüs firmalarına 1 Temmuz itibarıyla bu sınırlama kalkıyor. Ancak kalkan sınıra rağmen otobüs firmalarının bilet fiyatlarını aynı kaldı.

BİLET FİYATLARI YÜKSELDİ Mİ? BU BAYRAM UCUZA BİLET YOK!

İstanbul- Bodrum için aktarmasız, ekonomi sınıfı, tek yön en ucuz uçak bileti 426 liradan başlıyor, fiyat 514 liraya kadar çıkıyor. Uçak aktarmalı sefer yapıyorsa bu fiyatın 875 TL’ye kadar çıktığı görülüyor.

İstanbul-Samsun için de aynı tarihte en ucuz bilet 433 liradan başlıyor, 514 liraya kadar yükseliyor. Aynı şekilde İstanbul-Trabzon için de uçak biletleri 463 liradan başlıyor, 514 liraya kadar yükseliyor.

İstanbul-Hatay arası 502 liradan, İstanbul Gaziantep arası 398 liradan, İstanbul Kayseri arası 378 liradan başlıyor. Hemen her uçuşta, aktarmalı olduğunda, ekonomi sınıfı bilet fiyatı 875 TL’ye kadar çıkıyor. Hal böyle olunca bir yere gidip-gelmenin en ucuz maliyeti ortalama 800 TL olarak dikkat çekiyor.