Avrupa’nın En Büyük Kahve Deneyim Merkezi Espressolab Roastery’de Birinci Yıl Coşkusu

Tamamen yerli ve milli bir marka olarak 3. nesil kahve akımının dünyadaki önemli temsilcilerinden biri haline gelen Espressolab, Avrupa’nın en büyük kahve deneyim merkezi Espressolab Roastery’nin açılışının birinci yılını özel bir davetle kutladı. Birçok kahve severin ve sektör profesyonelinin bir araya geldiği etkinlikte ziyaretçiler, özel kahve tadımları ve sahne gösterileri ile keyifli anlar yaşadı. 

Yeni yatırımlarıyla markalaşma yolculuğunu global arenaya taşıyan yüzde 100 yerli kahve markası Espressolab, Avrupa’nın en büyük kahve deneyim merkezi Espressolab Roastery’nin açılışının birinci yıl dönümünü 10 Eylül’de ihtişamlı bir etkinlikle kutladı. İstanbul Merter’de, 6 bin metrekare genişliğindeki Türkiye’nin ilk karton fabrikasının dönüştürülmesiyle inşa edilen Espressolab Roastery’de gerçekleştirilen etkinlik, basın mensupları, sektör profesyonelleri ve kahve severler tarafından büyük ilgi gördü. 

Sıradışı müzik ve kahve deneyimi

Benzersiz kahve demlemelerinin yanı sıra müziğin ritmini ve coşkusunu en üst seviyede hissettiren DJ Duner’in enerjik performansları, Turker’in farklı müzik türlerinden oluşan zengin müzikal yelpazesi ve etnik ve elektronik müziği harmanlayarak dinleyicileri derin bir yolculuğa çıkaran Anatolian Sessions’ın sahne aldığı etkinlikte, katılımcılar unutulmaz bir deneyim yaşadı.

“Günlük ziyaretçi sayımızı 10 bine çıkardık”

Espressolab Roastery’nin birinci yıl dönümüne ilişkin konuşan Espressolab Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ersin Kefeli, “Bugün, Espressolab Roastery’nin kapılarını kahve severlere açmasının üzerinden tam bir yıl geçti. Geriye baktığımızda, sadece bir kahve deneyim merkezi oluşturmadık, aynı zamanda nitelikli kahvenin hikayesini milyonlarla paylaşan bir kültür yarattık. Hem yurt içinde hem de yurt dışındaki mağazalarımızda uyguladığımız yenilikçi iş modelimizle alanında uzman dünyaca ünlü şeflerle özel buluşmalara ev sahipliği yaptık.     Uluslararası arenada oldukça sevilen çoklu enstürman sanatçısı Ash, Jabbar gibi isimleri ağırlayarak sürpriz konserler gerçekleştirdik. Bu sayede kahve severlerle çok güzel bir bağ kurduk ve günlük ziyaretçi sayımızı 10 bine çıkardık. Bu yolda bize eşlik eden tüm misafirlerimize, baristalarımıza teşekkür ederim. Espressolab Roastery’nin ilk yılında elde ettiği başarının sadece bir başlangıç olduğunu, önümüzdeki yıllarda daha da büyük başarılara imza atacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Bir yıl boyunca kahve tutkunlarına unutulmaz deneyimler yaşattı

Espressolab Roastery, bünyesinde bulunan çeşitli alanlarla nitelikli kahve deneyiminin yanı sıra sanatın farklı dallarını da kahve severlerle buluşturuyor. 1 kahve kavurma merkezi, 2 coffee shop, kokteyl bar, bakery, workshop station, konferans salonu, mini sera alanı ve konteyner co-working çalışma odası yer alan Espressolab Roastery’de kahve tutkunları uzman baristalar eşliğinde kahve demleme tekniklerini öğrenirken, çekirdekten fincana kahve üretim sürecini yakından deneyimleme şansı yakalıyor.