MUCİZE MEYVE AVOKADO İLE HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ 5 YÜZ MASKESİ

Besinlerin arasında süper güçleriyle hep bir adım öne çıkan mucize meyve avokado, sağlığımıza faydalı olduğu gibi cildimize de inanılmaz faydalar sağlıyor. Cilt bakımı ve güzellik ürünlerinin bir çoğunda da kullanılan avokadoyu bizce pahalı ve kimyasal içerikteki bakım ürünleriyle kullanmaktansa marketten aldığınız haliyle, sade ya da bal ve muz gibi birkaç yardımcı besinle kullanmak çok daha cilt dostu, organik ve pratik!

İşte avokado kullanarak kolayca hazırlayabileceğiniz yüz maskeleri.. Gereken malzemelerin hepsi kolay elde edilebilir ve hazırlanışları da sadece birkaç dakika alıyor. Bizce en faydalı ve yapımı en kolay olan 5 yüz maskesini sizler için galeride paylaştık..

Bu pratik maskeler bile zor geliyor ya da denemeye fırsat bulamıyorsanız üzülmeyin. Öğlen yoğurdunuzun üzerine doğradığınız 1 avokadoyu afiyetle tükettiğiniz gibi kalan kısmını suratınıza ya da sona ayırdığınız bir dilimi yüzünüze boca edin. Mucize derken ciddiyiz!

Marketlerde avokado çok pahalı ve ne kadar organik bilemiyoruz diyorsanız bizim de yeni keşfettiğimiz ve oldukça memnun kaldığumuz yerli bir üretici olan Ailemin Bahçesi‘nden sipariş verebilirsiniz.

1. AVOKADOLU BALLI YÜZ MASKESİ

avocado-honey-yogurt1
Gerekli malzemeler:

Yarım Yumuşak Avokado

2 Yemek Kaşığı Sıcak Su

1 Çay Kaşığı Bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Boyuna bir şekilde ikiye böldüğünüz avokadonun çekirdeğini çıkarın. Bir kaşık yardımıyla avokadonun yarısının içini çıkarın ve çatalla ezin ya da mikserden geçirin. Sıcak suya balı karıştırın ve balın çözünmesi için karıştırın. Ballı su karışımını avokado ezmesinin olduğu kaseye ilave edin. Karışımı parmaklarınız ya da bir fırça yardımı ile yüzünüze uygulayın. Maskeyi göz bölgenize değdirmemeye gayret edin. 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Maske tariflerinin devamı için sağa tıklayın..