Atelier38 ‘A Day’ Koleksiyonu’nu Keşfedin

Atelier38 ‘A Day’ Koleksiyonu modayla anıların birleşiminin, köklerimize geri dönüşün ve değerli anıları yeniden yaşamanın ilhamıyla tasarlandı. Koleksiyonun ana kahramanı Akdeniz’de kendisine miras kalan bir yazlık evde geçmişi hatırlayıp anılarını canlı tutmaya çalışan bir kadın… Bu kadının hikayesinden yola çıkarak koleksiyon parçaları bizi bir yaz gününün farklı saatlerine doğru yolculuğa çıkarıyor.

Atelier38 ‘A Day’ Koleksiyonu’nu Keşfedin

Bir günün akışını anlatan ‘A Day’, sabah, öğle ve ‘golden hour’ olmak üzere üç bölüme ayrılmış olup her parça, temsil ettiği zamanın özünü ve ruhunu yakalayacak şekilde bir saat ismiyle adlandırıldı; ‘Dokuz Elbise’ ve ‘On Yedi Hırka’ vb.

‘A Day’ için İlham Kaynakları

Koleksiyon, sanatsal ve sinematografik etkileri ustalıkla harmanlayarak canlı ve bol katmanlı bir hikaye sunuyor. Louise Bourgeois’un etkileyici sanat eserlerinden ve Cecilia Vicuna’nın çalışmalarından ilham alan ‘A Day’ sunduğu renk ve doku oyunlarıyla oldukça dinamik bir koleksiyon.

Koleksyionda modern dalgalı desenlere, açık örgülere ve 2D’den 3D tasarımlara rastlayacaksınız. Renk paletinde ise yazın dinamizmi ve neşesini yansıtan canlı tonlar ile toprak tonları birleşiyor.

‘A Day’i, hayatı kutlayan ve aynı zamanda kişiliğimizin geçmişi & şimdiki zamanı arasında bir diyalog kurmayı amaçlayan bir koleksiyon olarak tanımlayabiliriz.

Koleksiyon Detayları

Atelier38 ‘A Day’ Koleksiyonu, yazı anımsatan renkleri ve dalgalı desenleriyle zenginleşmiş, çeşitli tasarımları bünyesinde barındırıyor. Koleksiyonda zamansız ve eforsuz şıklığı yansıtan takımlar, hafif, incecik üstler, yazın uçuş uçuş havasına uygun uzun, akıcı elbiseler ve rahat triko tişörtler dikkat çekiyor. Her bir parça, yaz sezonunun sıcak ve hafif ruhunu yakalayacak şekilde birbiriyle uyum sağlayacak ve bütünlük yaratacak biçimde tasarlandı.

Koleksiyonda yer alan ‘Altı’ kazak ve ‘Altı Buçuk’ şort gibi parçalar, günlük kullanımın yanı sıra şık akşam etkinliklerine de uygunluğu ile ön plana çıkıyor. Çizgili ve çok renkli tasarımlar, ‘On İki’  kazak ve ‘On Beş’ elbise gibi parçalarla canlılığı ve yaz neşesini gardıroplara taşıyor. Koleksiyonun renk paleti, lacivert, ekru ve beyazların yanı sıra, cesur çizgilerle hareketlendirildi. Tüm parçaların materyal tercihi olarak, yazın sıcak günlerinde rahatlık sağlayacak yüksek kaliteli viskoz ve pamuk kullanılarak hem stil sahibi hem de konforlu bir giyim deneyimi hedeflendi.

Her koleksiyonda olduğu gibi ‘A Day’ Koleksiyonu da her parçasında yüksek kaliteli malzemelerin ve işçiliğin izlerini taşıyor. ‘On Yedi’ elbise ve ‘On Altı’ kazakta kullanılan ince çizgiler, markanın  her koleksiyonunda klasik çizgilerle modern dokunuşları bir araya getirmesine atıfta bulunuyor. Zarif, zamansız, şık ve işlevsel olan bu koleksiyon yaz sezonunun vazgeçilmezleri arasına kendini konumlandırıyor.