Atasun Optik Best Workplaces for Women Listesi’nde Üst Sıralarda Yer Aldı

Great Place to Work Enstitüsü tarafından hazırlanan 2023’ün En İyi İşverenleri listesinde yer alan Atasun Optik, “2023 Best Workplaces for Women™ Listesi”ne de girerek, kadınlar için en iyi iş yeri unvanına sahip şirketlerden biri oldu.

Atasun Optik Best Workplaces for Women Listesi’nde Üst Sıralarda Yer Aldı

Destekleyici-pozitif şirket kültürüyle fırsat eşitliği sunan Atasun Optik, Great Place to Work Enstitüsü tarafından belirlenen “Best Workplaces For Women™ Listesi”nde ikinci sırayı almaya hak kazandı. Kadın çalışanlar için adalet ve hakkaniyet başlıkları özelinde hazırlanan ve eşitlikçi iş yeri deneyimi sunan en iyi işyerinin çalışanların oylarıyla belirlendiği listede, 1000+ Çalışan Kategorisi’nde “Best Workplaces For Women™ Listesi”ne giren Atasun Optik’te, çalışanların yüzde 51’i ve yönetici ekibinin yüzde 41’i kadınlardan oluşuyor.

Great Place to Work Enstitüsü’nün oluşturduğu “2023’ün En İyi İşverenleri” listesinde iki yıldır yer almalarının yanı sıra bu kez de “Best Workplaces For Women™ Listesi”nde en üst sıralarda olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Atasun Optik İnsan ve Kültür Direktörü Deniz Atik, konuyla ilgili şunları söyledi: “Kadınların iş hayatındaki yerini artırmayı önemsiyoruz ve karar verici kademelerde kadın sayısının daha fazla olmasını sağlamak için uğraş veriyoruz. İş – özel hayat dengesi ve her alanda fırsat eşitliğine dayalı şirket kültürümüzü sürdürülebilir kılmak başlıca önceliklerimizden. Bu doğrultuda, çalışanlarımıza kariyer planlamalarında eşit olanaklar sağlıyor, olası kadın-erkek çalışan sayısında bir denge kayması yaşanmasına karşın çalışmalar yürütüyoruz. İşe alım süreçlerimizde objektif olarak yaklaştığımız ve herhangi bir cinsiyete atfedilmeyen görev tanımları belirliyoruz. “Atasun Optik Kadınlarıyla Güçlü” sloganıyla oluşturduğumuz proje grubumuzla kadınlar arası paylaşımlar, mentorluk, çeşitlilik ve kapsayıcılık konularında eğitim programları oluşturuyoruz. Kadın çalışanlarımızın iş hayatının sürdürülebilir olmasını önemsiyoruz ve hamilelik, evlilik ve süt iznini tercihlerince kullanmalarını destekliyoruz. Hamilelik sürecinde yarı zamanlı çalışma fırsatı, doğum sonrası iş hayatına dönüşte adaptasyon desteği sunuyoruz. Atasun Optik olarak oluşturacağımız çeşitlilik ve kapsayıcılık çalışmalarıyla sektöre yön ve ilham veren şirketlerden biri olmaya devam etmek istiyoruz. Çalışan mutluluğun dayalı çalışmalarımız sayesinde “En İyi İşveren” şirketler arasında yer almamızın ardından “2023 Best Workplaces for Women Listesi”nde de yer almak bizim için büyük bir gurur.”