Apple Music Sing Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Replay ile gündemimizi epey meşgul tutan Apple Music, inanılmaz bir özelliğini yayınlayacağını açıkladı; Apple Music Sing. Genel olarak karaokeye benzetilen Apple Music Sing özelliği ile hali hazırda var olan müzik kütüphanesindeki şarkıların vokallerini ayarlayabileceksiniz. Geçtiğimiz yıllarda güncellenen şarkı sözleri özelliği ise bir adım öteye giderek gerçek zamanlı olarak karşımıza gelirken, animasyonlu geçişi sayesinden an be an takip edebileceksiniz.

Resmi açıklamadan hemen önce geliştiricilere yayınlanan 16.2 RC sürümünde görülen bu özellik ile yeni güncelleme ardından geleceği doğrulandı. Yeni güncellemenin ise Aralık ayının sonuna doğru yayınlanması bekleniyor.

Apple Music Sing özelliği ilk etapta Apple TV 4K, iPhone ve iPad’lere gelecek. Apple’ın Apple Music ve Beats’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı Oliver Schusser’in “Dünya genelindeki kullanıcılarımızın sevdikleri şarkılara eşlik etmekten çok hoşlandığını zaten biliyoruz. O nedenle bu imkanı çok daha geliştirerek şarkı söyleme yoluyla müzikle etkileşimi daha da artırmak istedik. Müşterilerimiz bu son derece eğlenceli deneyime bayılacak.” Sözleriyle ne kadar heyecanlı olduğunu görürken, bizim de sabırsızlığımız zirve noktasına ulaşıyor.