Akdeniz’den Evlere Doğru Esen Rüzgar

Organik formlardan esinlenerek yaratılmış duvar nişleri, dresuar, yatak başlığı ve orta sehpa gibi mobilyalar ve raf sistemleri tasarlayan genç marka Belize & Mar, artizan Mediteryan koleksiyonuyla yaşam alanlarında huzurlu ve dingin bir atmosfer yaratmayı hedefliyor.

Yıllardır kurumsal hayatta çalışan iki kız kardeşin Akdeniz stiline duyduğu özlemle, doğada karşımıza çıkan formları ve dokuları yeniden yaşam alanlarında hissetmek adına yarattıkları Belize & Mar, artizan bir karaktere sahip. Tamamen el yapımı olan koleksiyonda Akdeniz stili bir tema işlenmiş ve sofistike parçalar, natürel tonlarla renklendirilerek doğayı ve doğal olanı yeniden hissetmemizi amaçlanmış.

Mediteryan koleksiyonunun en gözde parçalarından biri olan Isabel dresuar, yine organik formlardan yola çıkarak tasarlanmış. Sanatsal bir atmosfer yaratmak isteyenlerin tercihi olan Isabel dresuarın travertenleri andıran katmanlarının her biri el işe şekillendirilerek tam bir artizan ürün olarak yaratılmış.

Natürel tonların, natürel dokularla özgün kombinasyonlar yarattığı Mediteryan koleksiyonu, heykelsi bir duruşa sahip. İspanya ve Endülüs stilini yansıtan tonlar ve formlarla da yaratılan bazı sütunlar ve bazı duvar nişleri, mekanların atmosferini estirdikleri rüzgarla baştan aşağı değiştiriyor. Akdeniz’in adalarından, rüzgarından, suyundan, doğasından esinlenerek yaratılan Mediteryan koleksiyonunda hasırdan el örgüsü bir orta sehpa ve ahşap çıtalı raflar da karşınıza çıkacak.

Belize & Mar’ın en çok rağbet gören tasarımlarının başında gelen Ida konsol, duvarınız hangi renk ise o renk boyanabiliyor, duvarınızla bütünleşebiliyor. Yaşam alanlarının başrolünü kapmakta iddialı olan Ida konsol ile yaratacağınız mekanlar, sizleri Kiklad adalarındaymışsınız gibi hissettirebilir.

“Akdeniz’e kıyısı olan, kıyısı olmasa bile ikliminden soluyan, güneşiyle, bulutuyla ısınıp, ılınan her bir karış toprağın güzelliklerini birer birer yansıtacağız.” sözleriyle Akdeniz’e duydukları aşkı ifade eden Belize & Mar ekibi, yeniden natürele ve öz doğasına dönmek isteyenlere sesleniyor.

Mediteryan koleksiyonunun yıldızı parlayan parçalarından Meis bank, taş dokusu ve el ile şekillendirilmiş oyuklarıyla mekanlara Akdeniz’den bir esinti taşıyor.