Adidas, 30. Yılını Kutlayan Predator 24 Kramponunu Tanıttı

1990’ların klasik Predator görünümünden ilham alınarak tasarlanan Predator 24, 16 Ocak’tan itibaren adidas.com.tr’de satışa sunulacak. 

Adidas, 30. Yılını Kutlayan Predator 24 Kramponunu Tanıttı

adidas, oyunun kurallarını değiştiren futbolun en efsanevi krampon serisi Predator’un en yeni üyesi Predator24’ü tanıtıyor. Predator serisinin 30 yıllık serüvenine saygı duruşu niteliğindeki bu krampon, 90’ların saf nostaljisini günümüzün amansız performansıyla birleştirerek yepyeni golcü nesil için benzersiz bir krampon yaratıyor. 

Predator’un ilk versiyonundan ilham alan Predator24, estetik DNA’sını Predstrike ve Predator 30’da görülen hafif tasarım özellikleriyle harmanlıyor. Klasik siyah, beyaz ve kırmızı renklerine sahip Predator24, bu renk tonlarının daha cesur hale getirilmesiyle tamamlanarak farkını ortaya koyuyor. Canlı sarı şerit, kendi başına bir krampon olduğunu gururla ilan ediyor.

Bu güzel ve sade tasarımla bütünleşen siluet, çeşitli fiyat noktalarına uygun tasarım özelliklerinin bir kombinasyonunu sunan üç uygulamayla geliyor: bağcıklı, bağcıksız ve saf bir nostalji görünümü arayanlar için katlanır dilli klasik bağcıklı model.

adidas Ürün ve Tasarım Başkan Yardımcısı Sam Handy şunları söyledi: “Predator 1994, her şeyi başlatan ilk siluetti ve oyunun kurallarını değiştiren bu serinin 30. yılını kutlamak için ilk başlangıçlarını yeniden canlandırmaktan daha iyi bir yol olamaz. Çok farklı bir zamanda ve bugün kullandığımızdan farklı yöntemlerle tasarlanan bu krampon, bizim yaratıcı meydan okumamız oldu. “Predator 1994 bugün, bugünün sporcusu için tasarlansaydı, nasıl görünürdü?’’ sorusunun cevabı Predator 24. 

Orijinali ikonik yapan göz alıcı tasarım DNA’sına sahip olan ve oyunun en iyilerinin ayaklarında anında tanınabilen Predator’un modern bir ifadesi.   Bu sevilen kramponun hikayesini devam ettirmekten inanılmaz heyecan duyuyoruz ve oyuncuların bu kramponları giyerken kendi gol atma miraslarını yaratmalarını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Adidas, 30. Yılını Kutlayan Predator 24 Kramponunu Tanıttı

Her bir krampon, onları giyen her nesille birlikte şekil değiştirerek evrim geçirirken, Predator mirası, cesur, kendinden emin estetik ve teknik üstünlükten oluşan temel DNA’sından vazgeçmiyor.

Temel tasarım özellikleri:

– TABANI 2.0 hafif taban ve topuk yapısı, topa vururken dinamik hareket ve denge için çekişi optimize eder. 

– HYBRIDTOUCH 2.0 üst kısım, rahatlık ve topa yumuşak bir dokunuş için önemli temas alanlarında yastıklama ile kalıplanmış bir uyum sağlar.

 STRIKESKIN kauçuk kanatçıklar, hassas vuruşlar için top tutuşunu desteklemek üzere vuruş bölgelerine stratejik olarak yerleştirilmiştir. 

– ESNEYEBİLEN BAĞCIKSIZ PRIMEKNIT YAKA – kolay giriş ve güvenli kilitlenme sağlar.

– HAFİF TASARIM – Oyun hızlandıkça ve maç anlarına yanıt vermek her zamankinden daha önemli hale geldikçe Predator 24, serinin bugüne kadarki en hafif kramponu olarak sınırlı sayıda piyasaya sürülen Predstrike’a katılıyor. Özellikle, 8,5 numara sadece 195 g ağırlığındaki Bağcıksız Elite versiyonu. 

Kramponlar, 16 Ocak’tan itibaren adidas mağazalarında, www.adidas.com.tr’de ve seçili perakendecilerde satışa sunulacak. Predator 24, Jude Bellingham, Pedri, Alessia Russo, Kaddidiatu Diani, Gabriel Jesus gibi sporcular tarafından giyilecek.