Acqua di Parma, Mandarino di Sicilia ve Mandarino Millesimato’yu Sunuyor

Acqua di Parma, eşsiz bir bölgeye ve olağanüstü erken hasata saygı niteliğinde Mandarino di Sicilia ve Mandarino Millesimato’yu sunuyor.

Sicilya’nın güneşli topraklarında yer alan Castelvetrano’nun yeraltı su kaynakları açısından zengin kumlu toprağı, benzersiz bir mikro iklimle birleşerek narenciye yetiştiriciliği için mükemmel bir temel oluşturuyor. Ortaya çıkan meyveler, bu eşsiz bölgenin benzersizliğini temsil eden farklı koku nüanslarını ifade ediyor.

Görkemli ağaçlara ve enfes meyvelere ev sahipliği yapan verimli Sicilya mandalina ve narenciye tarlaları, özel villa bahçelerinin güzelliğini yansıtan Giardini olarak anılıyor. Bu bölgeye bir övgü olarak Acqua di Parma, erken hasat meyveleriyle olağanüstü hale getirilen iki yeni Blu Mediterraneo kokusunu sunuyor. Olgunlaşmadan hasat edilen bu değerli yeşil mandalinalar, yeni kompozisyonlara karakteristik, canlı ve yeşil koku notaları katıyor.

Mükemmel ve sofistike Blu Mediterraneo Mandarino di Sicilia, mimari, kültür ve doğa ihtişamının birleştiği Sicilya’nın güneşli manzaralarından ilham alıyor. Akdeniz güneşiyle dolup taşan koku, yeşil mandalinanın canlandırıcı aromasıyla açılıyor. Bergamot, limon ve sulu kırmızı portakalın canlı karışımıyla parlıyor. Bu kombinasyon, yoğun zümrüt nüansları ve canlı bir tazelik yayarak kokuyu Sicilya yazının parlaklığıyla sarıyor. Orta notalardaki mandalinanın yeşil tonu, turunç yaprağı ve nanenin tazeliğiyle buluşarak kokunun kalıcılığını arttıran bir karışımda buluşuyor. Sedir ağacı alt notası bu yeşil hissi tamamlarken, misk saf, sofistike bir parlaklık katıyor. Mandarino di Sicilia, Art Déco etkileri taşıyan bir tasarım nesnesi olan ikonik Acqua di Parma şişesiyle sunuluyor. Sade, lüks ve kalın cam, yansıma oyunuyla denizin şeffaflığını çağrıştıran derin bir maviyle renklendiriliyor.

Arazinin benzersizliği ve erken hasat meyveleri, Blu Mediterraneo Mandarino Millesimato’da daha fazla yansıtılıyor. 2022 parçadan oluşan ve sınırlı sayıda üretilen bu koku, Ekim 2022’deki erken hasadın kutlaması olarak sunulurken; canlı, çok yönlü ve sofistike esansa hayat veriyor.

Mandarino Millesimato, 2022’deki güneşli ve kurak bir yazın meyvesi olarak bereketi simgeliyor. Tardivo di Ciaculli mandalinaları canlı, taze, sulu ve keskin alt ton profilini yakalamak için Ekim ayının başında özel olarak elle hasat ediliyor. Yeşil mandalinanın özü, canlı İtalyan narenciye notaları (bergamot, limon ve kırmızı portakal) dizisiyle ustalıkla harmanlanarak parlaklığını taze, sulu tonlarla artırıyor. Turunç yaprak ve serin nane yoğunluğu, yeşil ve tonik vurgularını derinleştirerek, aromatik sedir ağacının tabanda denge ve destek sağladığı bir orta notalı koku sağlıyor. 

Son olarak miskin izi, en değerli esansların sofistike özgünlüklerini ifade edebildiği zarif bir manzarayı çağrıştırarak kokuyu geliştiriyor. Benzersizliği yaratan usta ellerin ürünü, rafine bir porselen şişenin içinde yer alıyor. Acqua di Parma’nın ikonik Blu Mediterraneo rengi, çok adımlı bir zanaatkarlık süreciyle elde ediliyor.

Sicilya’nın zenginliğini ve bereketini özetleyen iki yeni Acqua di Parma kreasyonu, Maison’un sanat anlayışının benzersiz şaheserler yaratma konusundaki becerisini yansıtıyor.