2024’ün Makyaj Devrimi: Maskaralar Tarihe Mi Karışıyor?

Makyaj malzemeleri denince akla gelen ilk üç üründen biri olarak sayabileceğimiz maskaralar tarihe mi karışıyor? İşte 2024’ün yepyeni makyaj trendi!

2024’ün Makyaj Devrimi: Maskaralar Tarihe Mi Karışıyor? / @billieeilish

Hemen hemen tüm kadınların favori makyaj malzemesi olarak anılan maskaralar eski popülerliğini kaybediyor. Dünyaca ünlü yıldızların ödül töreni ve kutlama gibi etkinliklerde sergilediği güzellik görünümlerinde eskisi kadar sık rastlayamadığımız maskaralar, ilk tercih olmaktan artık çok uzak!

En yakın tarihte objektiflere Dune 2’nin tanıtım etkinliklerinde takılan Florence Pugh, sergilediği sade güzelliğiyle maskara kullanılmayan 2024 makyaj trendini oldukça benimsemiş gibi gözüküyor.

@babskymakeup

Benzer olarak geçtiğimiz Golden Globe ödüllerinde sevgilisi Timothée Chalamet ile samimi pozlar sergileyen Kylie Jenner, doğal güzelliğini sergilemekten hoşlandığının altını çizerek maskarasız bir görünüme imza atmıştı.

Parlak dudakların ve ışıltılı cilt tonlarının hacimli kirpiklerden daha fazla ön plana çıktığı bu trend, Megan Thee Stalion’ın da radarına girdi. Kişisel Instagram hesabında doğal selfielere yer veren şarkıcı, sahnelerin aksine günlük hayatında oldukça mütevazi görünümleri de tercih ediyor.

2024’te Makyaj Trendleri Doğallığı Destekliyor

Geçtiğimiz yıla göre bu yıl güzellik görünümlerinde tercihlerin doğallığa daha çok yaklaştığını fark ediyoruz. 2024’te abartılı göz makyajları, keskin allıklar, çarpıcı dudakların aksine daha sakin ve doğal güzellik görünümleri gururla sergileniyor.

Moda ve güzellik dünyasının ilham kaynağı olarak anılan Hailey Bieber’ın da sıkça sergilediği yapay çil, hafif allık ve nemli dudak görünümünde çoğu zaman maskarayı es geçtiğini de hatırlatmak istiyoruz.