ZAO Yeni Organik Makyaj Ürünleriyle 2024’te Daha Renkli

Organik tarımdan elde edilen bitkisel ürünler ile üretilen makyaj markası ZAO, yüzde 100 doğal kökenli içeriklerden oluşan formüllere sahip organik ürünlerine Türkiye’de yenilerini ekliyor. ZAO bu yıl genişleyen yelpazesiyle, Türk kadınlarına 500’e yakın organik ve doğal makyaj ürünü sunuyor.

Yüzde 100 doğal içeriğiyle dünya çapında tanınan Fransız organik makyaj markası ZAO, Türkiye’de 2024 yılına yelpazesine yeni ürünler ekleyerek girdi. Organik ve doğal içeriğini uluslararası kuruluşlardan aldığı 10 sertifika ile kanıtlayan ZAO, geliştirdiği yeni organik makyaj ürünlerini 2024’te Türk kadınlarıyla tanıştırıyor.

Organik tarımdan elde edilen bitkisel ürünler ile üretilen ZAO, yüzde 100 doğal kökenli içeriklerden oluşan formüllere sahip organik makyaj ürünlerine Türkiye’de yenilerini ekliyor. ZAO böylece 2024’te de genişleyen ürün yelpazesiyle Türkiye’deki hamilelerin ve emziren annelerin, atopik ciltlilerin, kanser hastaları ve kanser tedavisi görenlerin, veganların, çevre ve doğa dostlarının, hayvan zulmüne karşı olanların ve sağlıklı yaşamak isteyen her kadının tercih ettiği sertifikalı organik makyaj markası olacak.

10 yıldır yüzde 100 organik ve doğal makyaj ürünleri kullanmak isteyen Türk kadınlarının aranan markası haline gelen ZAO, bu yıl ürün yelpazesine yine tamamı organik olan 14 renkten oluşan stick fondötenler, stick aydınlatıcılar, likit kapatıcı, jumbo göz-dudak-allık kalemi, yeni renklerde maskara ve farlar ekledi. Kirpik kaybını azaltan ve büyümesini teşvik eden organik güçlendirici kirpik bakımı ürünü ile ruj ve dudak balsamı Cocoon Lipstick’i de tüketicileriyle buluşturan ZAO, bu yıl ayrıca eski ürün gruplarını da farklı renklerle çeşitlendirdi.

Yüzde 100 doğal kökenli formüller

Sentetik koruyucular veya kokular eklenmeden üretilen cilt dostu ZAO için hammadde kalitesi büyük önem taşıyor. Petrokimyasal türevler veya sentetik koruyucu maddeler içermeyen ZAO ürünlerinin hammaddesini, organik tarımdan elde edilen bambu, shea yağı, kayısı çekirdeği gibi bitki özleri ile bitkisel yağlar oluşturuyor.

ZAO’nun ürün yelpazesini oluşturan renkler, yalnızca mineraller ve bitkilerdeki doğal pigmentler kullanılarak elde ediliyor. Antiseptik özelliğindeki mikronize gümüş tozu ile organik silika açısından zengin olan bambu özlerinin yoğun olarak yer aldığı ZAO ürünlerinin formüllerinde nanomateryaller ise hiç kullanılmıyor.

10 sertifikası var

Ekolojik ve etik taahhütleri sayesinde ‘Slow Cosmetic’ ödülünü alan ZAO ürünlerinin tamamı, Ecocert tarafından organik veya doğal olarak sertifikalı. Aynı zamanda Cosmebio etiketli olan ZAO ürünleri, PETA tarafından verilen Vegan etiketine de sahip.

Vegan etiketiyle ZAO, ürünleri ile aksesuar ve ambalajlarında hayvansal kökenli tüm hammaddeleri hariç tuttuğunu kanıtlamış oluyor. Ayrıca ZAO, etiketinde yer alan Ecocert veya Cosmos organik kozmetik standartlarıyla, ürünlerinde kimyasal gübre ve tarım ilacı içermeyen GDO’suz bitki içeriklerinin kullanıldığını da garanti ediyor.

Tekrar doldurulabilir bambu ambalajları

ZAO organik makyaj ürünlerinin bir diğer dikkat çeken özelliği, tekrar doldurulabilir olması. Yüzde 100 doğal ve Ecocert tarafından organik sertifikalı ilk tekrar doldurulabilir makyaj markası ZAO, böylece hem çevreye duyarlı hem de ekonomik…

Kullanıcısına yalnızca yedek dolum ürünü satın alma imkanı sunan ZAO’nun tüm ürünlerinin ambalajı ise bambudan. Sertifikalı organik makyaj serisinin doğal bir ambalajı olması gerektiğine inanarak ambalajlarında bambunun zarafeti ve modernliğini kullanan ZAO, farklılığını ve kimliğini bambu ile ortaya koyuyor.