Yılın En Hızlı Büyüyen Kadın Girişimci Şirketi Patiswiss Oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu. Yüzde 1114 büyüme oranı ile yılın en hızlı büyüyen Kadın Girişimci Şirketi ödülünün sahibi Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız oldu.

“PAHA BİÇİLEMEZ BİR DUYGU”

Yaşadığı gururlu heyecanını dile getiren Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız, “19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü’nde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğinde gerçekleştirilen, Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması’nda, yılın en hızlı büyüyen Kadın Girişimci Şirketi ödülünü alarak bu özel günü anlamlandırmış olmak paha biçilemez bir duygu. Kadınlarımızla birlikte geleceğe dair heyecanımızı ve bu gurur dolu anların var olmasına katkı sağlayan herkese teşekkürler” diye konuştu.

“FIRSAT VERİLİRSE, KADINLARIN YAPAMAYACAĞI HİÇBİR ŞEY YOK”

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu “Başvuru yapan kadın girişimcilerimizin, Türkiye milli gelir büyümesine göre 1,5 kat hızlı büyüdüğü görüldü” diye konuştu. Yarışmaya başvuran şirketlerin yüzde 78’inin 55 farklı ülkeye ihracat yaptığına işaret eden Hisarcıklıoğlu, “İşte fırsat verilirse, kadınların yapamayacağı hiçbir şey yok. Sizler, ‘yapamazsınız’ diyeni dinlemediğiniz, lafa ‘elinin hamuruyla’ diye başlayanlara itiraz ettiğiniz, azimle ve kararlılıkla yolunuza devam ettiğiniz için başarılısınız” ifadesini kullandı.