YENİ GÜZELLİK TRENDİ: DUDAK SİMİ

Yılın en etkileyici güzellik trendlerinden bol simli ve çarpıcı dudaklar, yılbaşı makyajı için de biçilmiş kaftan!

Sim denilince biraz irkilenlerdenseniz bu sezon trendini denemenin zor olacağını düşünebilirsiniz. Here yere bulaşan, taşıması zor ve abartının göbek ismi olarak hafızalara kazınan sim, bu sezon aslında oldukça şık ve çarpıcı bir makyajın trend belirleyen parçası olarak karşımıza çıktı.

İlk olarak Sophia Webster ve Dior gibi markaların defilelerinde karşılaştığımız simli dudak makyajı kısa zamanda yükselen bir trend oldu ve bir çok ünlü isim tarafından denendi.

Pat McGrath’in simli dudaklar için tasarladığı seti, Shay Mitchell, Chrissy  Teigen ve Bella Hadid gibi güzel yıldızların favori ürünleri arasına girmeyi başardı.

Siz de bu yılbaşı partisi ya da önemli günlerde makyajınızla fark yaratmak istiyorsanız Pat McGrath’in setlerinden alabilir ya da Lip Gloss’unuzun üzerine sim uygulayarak iptidai de olsa aynı görünümü yakalayabilirsiniz.

Simli dudakları nasıl taşıyacağınızı bilmiyor, size yakışmayacağını düşünüyor ve fazlaya kaçmış görünmekten çekiniyorsanız galeriye göz atmanızı ve bu şahane trende bir şans vermenizi öneririz. Birbirinden ünlü isimler, stil ikonları ve bu trende bir şans vermiş bir çok güzellik meraklısının fotoğraflarından etkilenmemek oldukça zor. Dahasını aratmak istiyorsanız Instagram’da #glitterlips hashtagini kullanın.

image