Yaz Hazırlıkları Başlasın! Usta Şeflerden “Fit Tatlar” ve “Yaz Menüsü”

Mutfağın her halini tek çatı altında birleştirerek misafirlerine benzersiz bir deneyim sunan İntema Yaşam’da mutfağın öğrenilebilir halini sunan Akademi, Haziran ayında mutfak sanatına ilgi duyan herkesin ilgisini çekebilecek çeşitlilikte atölyeleri, usta şefler rehberliğinde düzenlemeye devam ediyor.

Yazın güneşli günleri kendini göstermeye başlarken forma girmek isteyenlerin kendilerine sağlıklı ve lezzetli yemekler hazırlayabilecekleri menüleri öğrenecekleri “Fit Tatlar Atölyesi” ve Akdeniz mutfağından tariflerden oluşan “Yaz Menüsü” bu ayın ilgi çekici atölyeleri arasında.

int1

Pratik ve hızlı tarifler arayanlar için “Wok Yemekleri”,  İspanyol mutfağının en lezzetlisi “Tapas”, Uzak Doğu’dan “Sushi”, “Taze Makarna”, “Pizza ve Salata”, dünya mutfaklarını öğrenmek isteyenler için “Meksika Mutfağı” ve “Fransız Mutfağı” yer alırken, yaşı genç mutfak meraklıları için her ay düzenlenen mutfak atölyelerine bu ay bir yenisi daha ekleniyor.

Ailenin en genç yemek tutkunları için yeni atölye; “Geleceğin Şefleri”

5-9  yaş arası çocuklar için düzenlenen “Minik Şefler” ve  10-13 yaş grubu için düzenlenen “Genç Şefler” atölyelerinin yanı sıra, bu ay 14-17 yaş grubu için “Geleceğin Şefleri” atölyesi başlıyor. Genç şeflerin yemek pişirmenin inceliklerini öğreneceği İntema Yaşam Akademi menüsünde, boş yeşillikli ve sebzeli birbirinden güzel Akdeniz lezzetleri bulunuyor.

int2

Şefin sizin için seçtikleri bu atölyede…

Bu ay başlayan bir başka yeni atölye olan “Özel İntema Yaşam Menüsü” atölyesinde ise  Akademi şefleri özel seçimler yaptı ve yemek tutkunları için harika bir menü hazırladı. Atölye menüsü pesto soslu el yapımı fettucine, Cafe de Paris soslu ızgara dana bonfile ve Frambuaz soslu panna cotta’dan oluşuyor.

Biletler İntema Yaşam ve Biletix’te….

Mevsimsel ve yerel ürünlerle, global teknikleri buluşturan akademi mutfağında şeflerle birlikte yemek pişirilirken, atölye sonunda katılımcılara bir de sertifika sunuluyor. Atölyeler, Kanyon Alışveriş Merkezi G katındaki İntema Yaşam Mağazası’nda, son teknoloji ürünlerle tasarlanan mutfaklarda gerçekleştiriliyor. Mutfak ve yemek kültürüne dair merak ettiklerini keşfedip öğrenmek isteyenler, İntema Yaşam Akademi atölye biletlerine İntema Yaşam Mağazası’ndan veya Biletix’ten ulaşabilirler.