Vans Skateboarding, Dime ve Geoff Rowley, Rowley XLT’nin Dönüşünü Kutladı!

Bir konteynerde kurulan geçici bir pop-up’tan Vans x Dime Mystery kaykay noktasına ve Paris’in en ünlü simgelerinin önündeki gezici bir araca kadar, yeniden tanıtılan klasik bir ürünün enerjik bir kutlaması…

Paris Moda Haftası’nda büyük anlar eksik olmuyor: En aç moda tutkunlarının bile iştahını doyurmaya yetecek kadar sokak stili kareler, viral anlar ve güzel tasarlanmış giysiler var. Ancak Geoff Rowley’nin klasiği Rowley XLT’yi yeniden tanıtan Vans Skateboarding ve Dime’ın düzenlediği etkinlikler sayesinde kaykay, bu kez şehrin konuşulan konularından biri haline geldi.

Vans Skateboarding ve Dime, Dime’ın Montreal mağazasının bir replikası olarak hizmet veren özel bir konteyner ile Paris sokaklarına, Rowley XLT’nin “Navy” ve “Dime Birch” renk seçeneklerinin erken modellerini de bulunduran tam bir hazine (kelimenin tam anlamıyla) getirdi. Bu özel depo konteyneri önce Seine Nehri üzerindeki Fluctuart’ta yer aldı, ardından 143 Av Jean Jaures, Aubervilliers adresine taşındı. Kaykay vakti geldiğinde, mağazada giysi askılarından duvarlarda asılı olan sanat eserlerine kadar her şey kullanıldı, bunlar Paris podyumunun kaykaycı versiyonunun üzerinde rampalara ve raylara dönüştürüldü.

Bu podyum kısa sürede Curren Caples, Kyle Walker, Una Farrar, Max Wasungu, Alexis Lacroix, Leon Chapdelaine, Zion Wright, Nick Michel ve Breana Geering gibi kaykaycılar için bir oyun alanı haline geldi ve onu Paris’in en iyilerinden bazılarıyla birlikte yükseldi. Gürültülü, yüksek enerjili jam Chris Pfanner’ın kocaman bir boşluk üzerinde mükemmel bir Kickflip Melon hareketiyle sona erdi. Bu, sunucu Conor Neeson’un mağazanın mobilyalarını (en azından halihazırda kaykay yapılmamış olanları) saf bir heyecanla yok etmesine neden olan bir başarı.

Vans Skateboarding ve Dime’ın Paris’i ele geçirmesini daha da ileriye taşıyan gezici bir minibüs, Eyfel Kulesi’nden Louvre’a kadar Paris’in en önemli simge yapılarının önüne çekildi ve moda meraklılarına sokakların her zaman izlediğini hatırlattı.

Orada olanlar için yakın zamanda unutulmayacak bir etkinlik serisi oldu. Orada olmayanlar ise hala o enerjiyi kanalize etmek mümkün. Vans Skateboarding x Dime Rowley XLT “Navy” rengi şu anda dünya genelindeki Vans Skateboarding satış noktalarında bulunabiliyor ve tamamen sentetik nubuk üst kısım, özel Rowley topuk klipsi ve hafif EVA orta taban gibi orijinal detaylara sahip.