United Colors of Benetton 2023 İlkbahar Yaz Koleksiyonu; Be Everything

United Colors of Benetton 2023 İlkbahar Yaz Koleksiyonu; Be Everything mottosuyla yeni sezona merhaba diyor. Kreatif direktör Andrea Incontri tarafından hazırlanan koleksiyon tüm kimlik ve karakterlerin kucaklanması felsefesinden yola çıkıyor. Koleksiyon ilhamını, Benetton’un temel ilkelerini yansıtan kozmopolit ruhlardan, renklerden, demokratik şıklıktan ve triko uzmanlığından alırken, tasarımların felsefesi meyve figürleriyle sezona taşınıyor.

United Colors of Benetton 2023 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu, Kreatif Direktör Andrea Incontri’nin öncülüğünde tüm stiller için demokratik şıklık alternatifleri sunuyor. Ana temasında meyve figülerinin yer aldığı koleksiyonda Benetton’un stil mirasının en önemli kodlarından biri olan triko uzmanlığı ön plana çıkıyor.

United Colors of Benetton Yeni Sezon Kadın Koleksiyonu

United Colors of Benetton 2023 İlkbahar-Yaz Kadın Koleksiyonu meyve temasına odaklanıyor. Koleksiyonun tasarımcısı Andrea Incontri, tasarımlarında kullandığı meyve figürlerini; toplumu fiziksel ve kültürel olarak besleyen şeyleri görselleştirmek olarak kurgularken fayda ve kalite dengelerinin de sorgulanmasına dikkat çekiyor.

Koleksiyonda baskı ve işleme teknikleriyle tasarımlarla buluşan çok sayıda kiraz, elma, armut, yapay ve organik meyve çeşitleri bulunuyor. Meyve temasının hakim olduğu tasarımlar arasında; minimal gömlekler, dar ve bol elbiseler, pantolon etekler, üst tasarımları, plaj kıyafetleri, kısa gömlekler, kazaklar ve maksi hırkalar yer alıyor. Koleksiyonun ana parçalarını United Colors of Benetton’un uzmanlığını sergilediği triko tasarımlar oluşturuyor.

United Colors of Benetton için hazırladığı ilk koleksiyonuyla trikoyla gelen stil mirasına duyduğu saygıyı tasarımlar üzerindeki incelikli ve özenli çalışmasıyla gösteren Incontri, markanın klasikleşen jakar, melanj, dantel, grogren ve muline kumaşlarının yanı sıra geri dönüştürülmüş pamuk ipliklerini de kullanarak sürdürülebilir tasarımlara da imzasını atıyor.

Hazırladığı tüm tasarımlarla ‘Be Yourself’ <Kendiniz Olun> mottosuna değinen Incontri, kullandığı renk, desen ve kumaş çeşitliliğiyle; ‘Karıştırın, Eşleştirin ve Favori Lezzetinizi Belirleyin!’ mesajını veriyor.

2023 İlkbahar Yaz sezonunu yeni vizyon ve misyonunun anlatım aracı olarak kullanan United Colors of Benetton, imzalarından biri olan şerit kullanımını da yeni sezonun bir ifadesi olarak yorumluyor; şehirli, havalı, hızlı. Kolej tarzına, glam rock’a, 80’lerin tenis kültürüne incelikli göndermelerin yapıldığı sezonda; şık elbiseler, kimonolar, poplin takımlar ve farklı tonlardaki denimlerle çevrili yazlık elbiseler ön plana çıkıyor.

United Colors of Benetton yeni sezon iddiasını aksesuar koleksiyonunda da yansıtıyor. Eylül 2022’de tanıtılan özel Be Bag tasarımı, yeni sezonda; kiraz, elma ve armut motifleri, çeşitli renk ve şekilleriyle yer alırken, Saffiano eko deriden özel bir kapsülün yanı sıra obi kemerlerin ve kova çantalarının da bulunduğu zengin bir aksesuar koleksiyonu sunuluyor. Yeni sezon ayakkabı koleksiyonunda ise; çivili ve platform terlik çeşitleri, çift dolgulu bantlı kauçuk tabanlı eko-deri terlik tasarımları ve burnu açık lastik terlikler bulunuyor.

United Colors of Benetton Yeni Sezon Erkek Koleksiyonu

United Colors of Benetton Erkek Koleksiyonu şehirli, pratik ve fresh tasarımlardan oluşuyor. Meyve motiflerinin hakimiyeti hem plaj hem de şehirli erkek stilleri üzerinde etkisini gösterirken; poplin gömlekler, bermuda şortlar, üst tasarımları, jakarlı pamuk ve pike kumaştan hazırlanan tasarımlar kiraz, elma ve armut motifleriyle buluşuyor.

Başrol; Nötr Tasarımlar

Sezonun kilit parçaları arasında her cinsiyet ve tarz tarafından tercih edilebilme özellikleri sayesinde nötr olarak adlandırılan tasarımlar yer alıyor. Sezonun nötr tasarımları arasında; XL kesim eko-süetten paltolar, field ceketler, şallar ve bomber ceketler, sweatshirt’ler, dar kesim safari ceketleri ve iş stiline uygun tasarımlar bulunuyor.

Benetton yeni sezon erkek koleksiyonuna, klasikleşen çizgilere kattığı yorumla imzasını atan Incontri; kullandığı şerit ve çizgilerle sezonun kolej tarzını yeniliyor. Hip-hop tarzını anımsatan şekiller ve 90’ların sokak modasına yön veren denim dokunuşlarla yeni sezon erkek modasını güncelleyen Incontri, tasarımlarda kısaltılmış silüetlerle yeniden işlenmiş, rahat, minimal kalıplara ve iki tonlu efektlere yer veriyor. Yeni sezon erkek koleksiyonu, spor ayakkabılar, şapkalar ve unisex Be Bag çantalar gibi zengin aksesuarlar seçenekleriyle tamamlanıyor.